Rīta Panorāma

Intervija ar Vilni Ķirsi

Rīta Panorāma

Intervija ar Indru Lūkinu un Andri Pogu

Intervija ar ekonomikas ministri Danu Reiznieci - Ozolu

«Expo» lietā Reizniece-Ozola pieļauj vēršanos arī pret bijušajām EM amatpersonām

Saistībā ar starptautisko «Expo 2015», kurā Latvijai nācies apturēt savu dalību, varētu vērsties tiesībsargājošās iestādēs arī pret bijušajām Ekonomikas ministrijas (EM) amatpersonām, tai skaitā valsts sekretāriem un ministriem. Tā intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” pauda ministre Dana Reizniece-Ozola.

„Dienesta pārbaudēs redzams, ka ir vai nu nevērība vai nolaidība bijusi arī no iepriekšējo amatpersonu puses. Es gan vairāk vērstu uzmanību uz valsts sekretāru atbildību, jo ir diezgan savdabīgi, ka ministrs [Vjačeslavs] Dombrovskis, gadu esot amatā,  nebija informēts, ka viņa atbildībā ir tāds ļoti svarīgs projekts kā „Expo”.

Tad ir jautājums, vai ierēdņiem bijusi kāda ieinteresētība vai bijušas kādas nopietnas problēmas, ko paši pamanījuši,” sacīja ministre.

Reizniece-Ozola arī pieļauj, ka tiesībsargājošajās iestādēs varētu vērsties arī saistībā par iepriekšējiem ministrijas darbiniekiem, tai skaitā ministriem un valsts sekretāriem: „Tie, kas šobrīd vēl joprojām ir darba tiesiskajās attiecībās ar Ekonomikas ministriju, ir vairāk eksponēti, jo pret viņiem ir ierosināta disciplinārlieta. Bet tas nenozīmē, ka visi iepriekšējie, kas savu roku pielikuši šajā pasākumā, varētu izvairīties no atbildības, ja tāda tur ir.”

Šonedēļ tapis zināms, ka EM dienesta pārbaudē atklājušies būtiski pārkāpumi vairāku ministrijas amatpersonu darbībā. Atstādinātas ir trīs departamentu vadītājas, lai disciplinārlietas laikā būtu iespējams iegūt objektīvus datus.

Savukārt no disciplinārlietas izdevies izvairīties EM valsts sekretāram Mārtiņam Lazdovskim, kurš pagājušajā nedēļā iesniedza atlūgumu.

Informāciju par dienesta pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem ministrija sola nosūtīt arī tiesībsargājošajām iestādēm.

Ziņots, ka pērn decembrī ekonomikas ministre ierosināja apturēt Latvijas dalību izstādē, tomēr valdība to neatbalstīja un vienojās izvērtēt iespējas piedalīties „Expo” ar citu projektu, kas būtu lētāks. Taču dažas nedēļas vēlāk, janvāra otrajā pusē, valdība nolēma pārtraukt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē ”World EXPO 2015”. Par nepieņemamiem atzīti arī piedāvājumi Latvijas ekspozīciju izveidot tipveida paviljonā, paviljona ēkas vietā veidot parku vai pilnvērtīgu līdzdalību aizstāt ar kultūras dienu rīkošanu.

Ārlietu ministrijas vērtējumā atteikšanās no līdzdalības izstādē ”World EXPO 2015” nodarīs kaitējumu Latvijas tēlam un Latvijas un Itālijas starpvalstu attiecībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti