«Expo» lietā divas amatpersonas atlaistas, vienai pazeminājums amatā un vienai - aizrādījums

Ekonomikas ministrijā (EM) noslēgusies discpilinārlietas izmeklēšana par gatavošanos Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē „Expo Milano 2015”. Nolemts par divu amatpersonu atbrīvošanu no darba, vienas amatpersonas pazemināšanu amatā uz vienu gadu, kā arī aizrādījuma izteikšanu vienai amatpersonai.

Ministrijā informēja, ka disciplinārlietas izmeklēšanas komisija secinājusi - nav veikta projekta kvalitatīva kontrole, ir sagatavots nekvalitatīvs līgums ar komandītsabiedrību „EXPO 2015”, pieļauti maksājumi komandītsabiedrībai “EXPO 2015” par vēl nepabeigtiem darbiem, kā arī konstatēti citi pārkāpumi, kā rezultātā valstij radīti zaudējumi lielā apmērā.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija, sagatavojot atzinumu par amatpersonu disciplinārpārkāpumiem, vairākās epizodēs konstatējusi amatpersonu lēmumu neatbilstību tiesību aktiem.

Līdz ar to komisija atzinumā ierosināja un ministrijā ir pieņemti lēmumi par divu amatpersonu atbrīvošanu no darba, vienas amatpersonas pazemināšanu amatā uz vienu gadu, kā arī aizrādījuma izteikšanu vienai amatpersonai.

Discpilinārsodi nevar tikt piemēroti amatpersonām, kas kopš dienesta pārbaudes uzsākšanas un disciplinārlietu ierosināšanas ir izbeigušas darba attiecības ar Ekonomikas ministriju, tāpēc ministrija ir informējusi tiesībsargājošās iestādes par disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumā konstatētajiem disciplinārpārkāpumiem.

Discpilinārlietas izmeklēšanas atzinumā ir konstatētas arī citu bijušo EM amatpersonu, iespējams, prettiesiskas darbības saistībā ar Latvijas dalības "Expo 2015" organizāciju. Šī informācija ir nodota tiesībsargājošām iestādēm.

Bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce gan paudis neizpratni par pārmetumiem attiecībā uz "Expo", jo izmeklēšanas laikā neviens neesot uzdevis nekādus jautājumus. Turklāt viņš "Expo" sakarā esot pieņēmis tikai vienu lēmumu un to pašu kolektīvi.

Jau vēstīts, ka pērn decembrī ekonomikas ministre ierosināja apturēt Latvijas dalību izstādē, tomēr valdība to neatbalstīja un vienojās izvērtēt iespējas piedalīties „Expo” ar citu projektu, kas būtu lētāks. Taču dažas nedēļas vēlāk, janvāra otrajā pusē, valdība nolēma pārtraukt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē ”World EXPO 2015”. Par nepieņemamiem atzīti arī piedāvājumi Latvijas ekspozīciju izveidot tipveida paviljonā, paviljona ēkas vietā veidot parku vai pilnvērtīgu līdzdalību aizstāt ar kultūras dienu rīkošanu.

Vēlāk kriminālprocess par amatpersonu rīcību saistībā ar „Expo Milano 2015” sāka prokuratūra.

Ārlietu ministrijas vērtējumā atteikšanās no līdzdalības izstādē ”World EXPO 2015” nodara kaitējumu Latvijas tēlam un Latvijas un Itālijas starpvalstu attiecībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti