Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Intu Palkavnieci, VUGD pārstāvi

Rīta Panorāma

Intervija ar Aleksandru Sircovu jeb Muraveju, grupa „Keksi”

Intervija ar Ansi Egli

«EXPO 2020» Latviju pārstāvēs SIA «Rīga Architecture Institute» ar ideju «Ēters»

Izstādē "EXPO 2020" Dubaijā Latviju pārstāvēs SIA "Rīga Architecture Institute" ar ideju "Ēters", intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja projekta "EXPO 2020" vadītājs Ansis Egle.

Projekta autori ir arhitekti Niklāvs Paegle, Dagnija Smilga un Kārlis Bērziņš.

Egle pastāstīja, ka konkursa atlases laikā izvirzījušies vairāki līderi, kas bijuši izcili starptautiski atzīti profesionāļi. "Bija grūti izšķirties, jo divi darbi bija vienlīdz augstas kvalitātes," teica Egle. Viņš skaidroja, ka žūrija gala lēmumu pieņēma, lai veicinātu citādāku skatīšanos uz pasauli mums apkārt. "Ar projektu mēs parādīsim, ka "Ēters" ir resurss, kuram ir strauji augoša nākotnes vērtība. Latvija ir vieta, kur ir priekšnoteikumi labai dzīvei un mobilitātei," sacīja Egle.

Idejas pamatā ir nevis materiālais resurss, bet gan pozicionēt Latviju kā vietu ar intelektuālo resursu, veidojot valsts tēlu nākotnei. “Mēs vēlējāmies atkāpties no ierastā un parādīt Latviju kā modernu un uz attīstību vērstu vietu. Paviljona pamatā ir atvērta tipa konstrukcija, kas izskatās, kā vilnis, kur integrētas dažādas saliņas, apvienojot dabu, tehnoloģijas, intelektuālo pieredzi un biznesa iespējas,” saka Expo 2020 projekta vadītājs Ansis Egle.

No Dubaijas saņemto būvnieku atzinumi liecina, ka iesniegtās idejas ir realizējamas, tādēļ žūrijas galvenais uzdevums bija vienoties par to, kā Latvija labāk tiks pozicionēta.

LTRK līdz šim organizējis Latvijas dalību vairākās ''Expo'' izstādēs – 1992.gadā Seviļā (Spānija), 1993.gadā Tedžonā (Dienvidkoreja), 1998.gadā Lisabonā (Portugāle) un 2017.gadā Astanā (Kazahstāna).

''Expo 2020'' Dubaijā solās būt nozīmīgs notikums pasaulē. Līdz šim dalību apstiprinājušas jau vairāk nekā 190 valstis. Paši organizatori uzsver, ka šī būs visu laiku labākā ''Expo'' izstāde. Jau pašreiz ''Expo 2020'' Dubaijas organizatori rīkojas jaunos, līdz šim neredzētos izstādes organizēšanas veidos, piemēram, izveidojot īpašu inovāciju fondu 100 miljonu eiro apjomā, lai atbalstītu dažādus jaunuzņēmumus. Finansējumu saņēmis arī viens Latvijas uzņēmums.

KONTEKSTS:

Jau pēc nepilniem diviem gadiem – 2020. gada oktobrī – Dubaijā svinīgi atklās izstādi „EXPO 2020”, taču Latvijas paviljonam jābūt gatavam jau nākamgad. Metu konkurss idejas izstrādei izsludināts tikai novembrī. Ātrāk to nebija iespējams izdarīt, jo līgums par Latvijas dalības organizēšanu šajā izstādē ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru noslēgts vien 14. novembrī.

Latvijas dalībai šajā izstādē, kuras moto būs „Savienojot prātus, radīt nākotni”, valdība atvēlējusi vairāk nekā 4 miljonus eiro.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis Latvijas Radio atzina, ka piedalīties “EXPO” noteikti ir vērts, jo tā ir iekārtota modernā pasaule – tieši tāpat kā kompānijas sevi reklamē, arī valstīm, lai nodrošinātu savu konkurētspējīgu pozicionējumu, jābūt redzamām, un šis ir pasākums, kur sevi parādīt.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) metu konkursā kopumā saņēma 17 pieteikumus, no kuriem tika izvēlēti trīs labākie - SIA "Mailītis A.I.I.M." ar projektu "Skaņais mežs", SIA “Riga Architecture Institute” un "LowTech" ar darbu "Kustīgais mežs''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti