«Eurostat»: Latvijā augstākais šķirto laulību īpatsvars ES

Latvijā ir augstākais šķirto laulību skaits, rēķinot uz tūkstoš iedzīvotājiem. Tā liecina otrdien publiskotie Eiropas Savienības statistikas pārvaldes "Eurostat" dati, kas apkopoti par 2011.gadu.

Latvijā uz tūkstoš iedzīvotājiem ir četras šķirtas laulības. Šis rādītājs vairāk nekā 20 gadu laikā bijis mainīgs: 1990.gadā – 4, bet 2006.gadā – 2,6.

Otrs lielākais rādītājs ir Lietuvā, kur uz tūkstoš iedzīvotājiem ir 3,4 šķirtas laulības.

Savukārt citviet Eiropā šis rādītājs ir zem 3. Igaunijā šķirto laulību rādītājs ir 2,3.

Mazāk kā viens šķiršanās gadījums uz tūkstoš iedzīvotājiem reģistrēts Maltā (0,1), Īrijā (0,7) un Itālijā (0,9). Vidēji ES 2011.gadā reģistrēti 1,9 šķiršanās gadījumi uz tūkstoš iedzīvotājiem.

Bet lielākais noslēgto laulību skaits uz tūkstoš valsts iedzīvotājiem ES statistiķu aplūkotajā periodā bija Kiprā (7,3 laulības uz tūkstoš iedzīvotājiem), Lietuvā (6,3) un Maltā (6,1). Savukārt vismazāk cilvēki oficiāli laulību slēdza Bulgārijā (2,9), Luksemburgā (3,3), kā arī Spānijā, Itālijā un Portugālē (visās valstīs reģistrētas 3,4 laulības uz tūkstoš iedzīvotājiem).

Latvijā 2011.gadā reģistrētas 5,2 laulības uz tūkstoš iedzīvotājiem, bet Igaunijā - 4,1, savukārt vidēji ES šis rādītājs bija 4,4 laulības uz tūkstoš iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti