Ētikas komisija nevērtēs aicinājumu sodīt Pimenovu «par PSRS totalitārā režīma noziegumu attaisnošanu»

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 1. novembrī, vienojās neierosināt lietu pēc parlamentārieša Jāņa Dombravas (VL-TB/LNNK) iesnieguma, kurā viņš aicināja sodīt deputātu Igoru Pimenovu (S) "par PSRS totalitārā režīma noziegumu attaisnošanu".

Dombrava bija vērsies Ētikas komisijā, ņemot vērā Pimenova ierosinājumu atteikties no aizlieguma sapulces, gājiena vai piketa laikā izmantot bijušās PSRS simboliku. Dombrava uzskata, ka Pimenovs "ir ne tikai pārkāpis Latvijas Satversmi un Saeimas kārtības rulli, bet arī aizskar lielu sabiedrības daļu, kuri paši vai viņu ģimenes locekļi ir cietuši PSRS totalitārā režīma represijās". Viņaprāt, ar iesniegtajiem priekšlikumiem un to pamatojumu Pimenovs rīkojas pretēji Satversmei un vairākām Saeimas, kā arī Eiropas Savienības deklarācijām, kuras atzīst, ka komunistiskais un nacistiskais režīms ir bijuši vienlīdz noziedzīgi.

"Ar saviem priekšlikumiem Pimenovs cenšas nevis nosodīt, bet attaisnot komunistiskā režīma, okupācijas karaspēka un diversantu grupu pastrādātos noziegumus. Uzskatu, ka viņš ir pārkāpis vairākus Saeimas ētikas kodeksa punktus. Komisijai būtu jāpieņem lēmums sodīt Saeimas deputātu Pimenovu par PSRS totalitārā režīma slavināšanu," akcentēja Dombrava.

Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) pauda viedokli, ka šis iesniegums ir neierasts, ņemot vērā, ka Dombrava prasa sodīt Pimenovu par iesniegtu priekšlikumu. Pēc Orlova domām, nebūtu pareizi, ja kāds deputāts "uzņemtos tiesneša lomu" un šķirotu, kuri priekšlikumi ir labi, bet kuri - slikti. Arī deputāts Gunārs Kūtris (NSL) teica - tikpat labi gadījumos, kad pieņemts likums, kas vēlāk atzīts par neatbilstošu Satversmei, pie atbildības būtu jāsauc visi iesaistītie deputāti.

Deputāts Andris Siliņš (ZZS) pauda viedokli, ka šajā gadījumā ētikas pārkāpuma lieta nebūtu jāierosina. Komisija piekrita šim viedoklim, un lieta netika ierosināta.

Kā ziņots, Pimenovs aicina nepiemērot administratīvo sodus nedz par klaju komunisma ideoloģijas sludināšanu, nedz par bijušās PSRS un Latvijas PSR simbolikas, tajā skaitā karogu, ģerboņu un himnu izmantošanu. Ņemot vērā, ka likumā ir noteikts aizliegums sludināt arī klaju nacistu ideoloģiju, parlamentārietis skaidro, ka iesniegtie priekšlikumi paredz no Saeimā skatāmā likumprojekta izslēgt vārdus, ar kuriem komunisma ideoloģija tiek pielīdzināta nacionālsociālisma ideoloģijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti