Esplanādi šogad tomēr neremontēs; piešķirtos 120 000 eiro plāno citiem parkiem

Esplanādes parks Rīgas centrā remontu, visticamāk, nesagaidīs arī šogad. Šogad pieejamos 120 tūkstošus eiro iecerēts novirzīt mazākiem remontiem citos Rīgas parkos

Lai gan pērn toreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) stāstīja, ka Rīgas parku atjaunošanu plānots sākt tieši ar Esplanādi, Mājokļu un vides departaments nolēmis, ka ar šogad budžetā atvēlētajiem 120 tūkstošiem eiro būs krietni par maz, lai Esplanādi savestu kārtībā.

RD Mājokļu un vides departamenta direktora vietniece Inga GulbeMāra Rozenberga

“Tā kā Esplanāde ir ļoti nozīmīgs vēsturiskā centra vēsturiskais parks, ir svarīgi, lai tas tiktu atjaunots, ievērojot visus šāda vēsturiska objekta atjaunošanas nosacījumus.

Šobrīd, pēc departamenta aplēsēm, lai pilnībā atjaunotu parka infrastruktūru, ir vajadzīgi aptuveni divi miljoni eiro.

Par tiem varētu atjaunot gan visus celiņus, gan soliņus, laukumus, bērnu rotaļlaukumus, atkritumu urnas. Principā parks iegūtu jaunu, sakārtotu veidolu,” pastāstīja departamenta direktora vietniece Inga Gulbe.

Taču domes departamenta budžetā šādi līdzekļi nav piešķirti. “Es domāju, ka šādas investīcijas būs viens no jaunā [Rīgas domes] sasaukuma jautājumiem,” piebilda Gulbe.

Esplanādes atsevišķu sabrukušāko posmu labošana departamenta ieskatā būtu vien “ielāpi”, kas neļautu vēlāk atjaunot parku pēc vienotas koncepcijas.

“Vērtējot pa visu Rīgu uzsākamo darbu apjomu, tomēr tika nolemts netaisīt tādus ielāpu veida darbus, jo šis tomēr ir parks, ko vajadzētu uztaisīt vienotā koncepcijā, vienotā apjomā. Šie darbi ir jāsaskaņo arī ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, un daudz lietderīgāk šis darbs būtu veicams, ja to varētu izdarīt uzreiz,” skaidroja Gulbe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti