Sadaļas Sadaļas

Eseju konkursā «Es un ES» uzvar Krišjānis Krakops no Babītes vidusskolas

Interneta bibliotēkas “Atlants.lv” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā rīkotajā eseju konkursā par tēmu “Es un ES” uzvarētājs ir Krišjānis Krakops no Babītes vidusskolas. Otro vietu ieguva Samanta Nalivaiko no Kārsavas vidusskolas un trešo vietu Linda Kalniņa no Degumnieku pamatskolas. Apbalvošanas pasākums notika 1. aprīlī Eiropas Savienības (ES) mājā.

Konkursa uzvarētājs Krišjānis savā darbā ar nosaukumu “Es un ES” analizē Eiropas izveides procesus un tagadējo situāciju, vienlaicīgi pamatojot konkursa tēmas aktualitāti: “Eiropa stāv jaunās krustcelēs. Pēdējo gadu notikumi pasaulē, to skaitā karš Ukrainā, bēgļu krīze, krahs Grieķijā, "Brexit" (un iespējams, nesen notikušās ASV vēlēšanas) ir parādījušas nopietnas problēmas izveidotāja struktūrā. Ir uzdots jautājums par ES pastāvēšanu kā tādu. Skaidrs ir viens: Eiropa nedrīkst palikt nekustīga. Tāpat kā agrākos laikos, ir nepieciešams pielāgoties aizvien mainīgākai pasaulei.” 

“Mūsu mērķis, izvēloties šo tēmu, bija mudināt skolēnus domāt par mūsu valsts un katra no mums vietu Eiropā un patlaban tajā notiekošajiem procesiem. Šķiet, ka mums tas izdevās, jo konkursā piedalījās 44 skolēni no dažādām Latvijas mācību iestādēm. Nākamgad noteikti atkal rīkosim eseju konkursu, kas ir jau ir kļuvis par ikgadēju tradīciju,” komentē interneta bibliotēkas Atlants.lv vadītājs un konkursa žūrijas priekšsēdētājs Gatis Sprūds.

Apbalvotas tika arī pirmo trīs ieguvēju skolotājas: Diāna Eglīte no Babītes vidusskolas, Anita Lele no Kārsavas vidusskola un Laura Novika no Degumnieku pamatskolas. Tāpat balvas saņēma arī visi pārējie klātesošie konkursa dalībnieki, jo konkursa atbalstītāji bija sarūpējuši plašu veicināšanas balvu klāstu.

Konkursa darbi ir brīvi apskatāmi šeit:

1. vieta, Krišjāņa darbs;
2. vieta, Samantas darbs;
3. vieta, Lindas darbs.
Visi konkursa darb.

Pusi no darbu kopvērtējuma veidoja publikas balsojums, bet otru pusi žūrijas vērtējums. Žūrijas šogad darbojās: interneta bibliotēkas Atlants.lv vadītājs Gatis Sprūds, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola, politoloģe Iveta Kažoka, vēsturnieks Andris Tihomirovs, žurnālists Aleksis Zoldners, vēsturnieks Kārlis Sils, uzņēmējs Reinis Silovs un filosofs Māris Mičerevskis.

Konkursu rīko: Interneta bibliotēka “Atlants.lv” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Konkursu atbalsta: “ES māja”, “Bezrindas.lv”, “Uzdevumi.lv”, “Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība”, biedrību “Athena Club”, “Cannelle Bakery”, “Hesburger”, “Coca-Cola HBC Latvija”, “Ze Donats”, “Wok to Walk” un “Solona klubs”.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt