ES un Austrumu partnerības valstis sadarbosies lauksaimniecības konsultāciju jomā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai stiprinātu lauku saimniecību konsultāciju sistēmas, kas ir ļoti svarīgas Eiropas Savienības (ES) valstu lauksaimniecības attīstībai, Eiropas Savienības dalībvalstis un Austrumu partnerības valstis - Gruzija, Moldova, Ukraina, Armēnija un Gruzija - ir vienojušās par ciešāku sadarbību lauku konsultāciju jomā.

15. un 16. aprīlī Rīgā notiek konference, kurā ES un Austrumu partnerības valstis apspriež priekšnoteikumus un analizē piemērus efektīvai lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas darbībai, kā arī diskutē par ES un Austrumu partnerības valstu sadarbības iespējām šajā jomā.

Lauku konsultācijas ir viens no lauku labklājību veicinošiem svarīgākajiem nosacījumiem, tāpēc sadarbība šajā jomā tiek vērtēta kā iespēja nākotnē politiski satuvināt Eiropas Savienību ar tās Austrumu kaimiņvalstīm.

„Esam vienojušies – un tas tā turpināsies – vēl vairāk attīstīt mūsu sadarbību, jo kolēģiem ir interese par to, kā strādā mūs Lauku konsultāciju dienests praktiski ekspertu līmenī. Mēs uzskatām, ka šādas personiskās tikšanās un pazīšanās ir svarīgas gan ministru, gan augstāko ierēdņu, gan ekspertu līmenī, jo tās noved pie atziņām, un daudz gūstam savstarpēji – arī viņiem ir lietas, kas mums var būt ļoti noderīgas,” norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministram bija arī atsevišķa tikšanās ar Moldovas lauksaimniecības un pārtikas industrijas ministru Jonu Sulu (Ion Sula), ar kuru pārrunāja aktuālos lauksaimniecības jautājumus un abu valstu turpmākās sadarbības iespējas tirdzniecībā ar lauksaimniecības un zivsaimniecības produkciju.

Moldovas lauksaimniecības un pārtikas industrijas ministrs Jons Sula pauda Moldovas vēlmi dziļāk iepazīties ar Latvijas lauksaimniecības izglītības un lauksaimniecības konsultāciju sistēmu un pieredzi, kā lauksaimniekus un lauku uzņēmējus apmācīt uzņēmējdarbības jautājumos un efektīvākā saimniekošanā. Moldova arī labprāt sadarbotos ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti izglītības un zinātnes jomā, t.sk. studentu apmaiņā. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apliecināja, ka Latvija labprāt dalīsies pieredzē ar Moldovu topošo lauku uzņēmēju un zemnieku izglītošanā, kā arī jau nozarē strādājošo lauksaimnieku konsultēšanā.

Bet ar Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministru Alekseju Pavlenko (Oleksii Pavlenko) zemkopības ministrs Jānis Dūklavs  pārrunāja abām valstīm aktuālos lauksaimniecības jautājumus. Tikšanās laikā ministri apsprieda iespējas uzlabot abu valstu savstarpējo tirdzniecību ar lauksaimniecības un pārtikas precēm.

“Mēs priecājamies par Austrumu partnerības valstu atsaucību ciešākas sadarbības veidošanai. Latvija ir pievilcīga vieta, kur satikties, apmainīties pieredzē un vienoties par tālāko sadarbību. Šis ir nākamais solis sadarbībai, kuras veidošanu esam jau uzsākuši, būdami Eiropas Lauksaimniecības un lauku attīstības konsultantu asociācijas biedri,” atbalstu sadarbība pauda arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Austrumu partnerība ir Latvijas ārpolitikas prioritāte, un Latvijā ir uzkrāta nozīmīga reformu pieredze, kas var būt noderīga, veidojot attiecības ar ES austrumu kaimiņiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti