Panorāma

Rīgas dome pret VARAM cīnīsies Satversmes tiesā

Panorāma

Viktors Orbāns uzvar un nosauc Zelenski par ienaidnieku

Sankcijām pakļautajos termināļos drošības prasības ievēro

ES sankcijām pakļautajos termināļos Latvijā drošības prasības ievēro

Vairāki Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautie uzņēmumi saistīti ar bīstamu vielu pārkraušanu un uzglabāšanu gan Rīgas, gan Ventspils ostā. Valsts vides dienests (VVD) norādīja – visas bīstamās vielas joprojām tiek atbilstoši uzglabātas un iedzīvotāji var justies droši. Nākamajā nedēļā VVD termināļus pārbaudīs arī klātienē.

Sankcijām pakļautais Krievijas uzņēmējs, koncerna "Uralhim" vadītājs Dmitrijs Mazepins, ir patiesais labuma guvējs četros Latvijas uzņēmumos. Divi no uzņēmumiem ir termināļi Rīgā un Ventspilī, kas saistīti ar bīstamu vielu uzglabāšanu un pārkraušanu. Rīgā runa ir par SIA "Riga Fertilizer Terminal," kas gadā kopumā drīkst apgrozīt 1,2 miljonus tonnu bīstamo amonija nitrātu saturošus minerālmēslus, bet Ventspilī – "Ventamonjaks" terminālī rezervuāros jūras krastā tiek uzglabāts tūkstošiem tonnu amonjaka. Par drošību Rīgā – Kundziņsalā SIA "Riga Fertilizer Terminal," Rīgas brīvostas pārvalde norāda, ka šobrīd viss tiek ievērots.

"Mēs no ostas puses sekojam līdzi, lai viss funkcionētu, viss strādātu, kas attiecas uz šī termināļa drošību.

Tā kā šajā ziņā es varu visus pilnīgi un absolūti nomierināt, no drošības viedokļa tur viss ir kārtībā," sacīja Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Gan osta, gan sankcijām pakļautais uzņēmums esot vērsies pie visām valsts atbildīgajām drošības iestādēm, lai gūtu skaidrību par maksājumiem – tajā skaitā par ūdeni, kanalizāciju, elektrību un apsardzi.

Pat ja uzņēmums saimniecisko darbību neveic, viss jāuztur un par pakalpojumiem jānorēķinās. Un tieši jautājumi par maksājumiem uzsvērti īsā rakstiskā atbildē no Ventspils brīvostas pārvaldes:

"Šis ir augstas prioritātes jautājums visām iesaistītajām pusēm. Protams, brīvostas pārvaldei nav tiesību nekādi ietekmēt sankciju režīmu, bet kompetentajām iestādēm ir tiesības piemērot izņēmumus un atļaut norēķinus pamatvajadzību nodrošināšanai, īpaši, ja tas ir sabiedrības drošības interesēs. Tāpēc mums nav šaubu, ka norēķinu jautājums tiks atrisināts. Šobrīd tiek ievērotas visas prasības bīstamo kravu drošai uzglabāšanai, un tā būs arī turpmāk."

VVD norādīja – sankcijām pakļautie uzņēmumi uz vides dienesta jautājumiem ir atbildējuši, apliecinot, ka drošības prasības turpina ievērot.

"Nevienā no gadījumiem nav identificēta tādu tūlītēju seku vai kaut kādas bīstamības iestāšanās, kas būtu saistītas ar šo sankciju rezultātā radītajiem apgrūtinājumiem, protams, uzņēmumiem šīs grūtības, kuras ir, mēs esam uzklausījuši saziņā ar šiem operatoriem," teica VVD Lielrīgas reģionālā vides pārvaldes direktors Kalvis Avotiņš.

VVD norādīja, ka nākamās nedēļas laikā plānotas vizītes abos termināļos, kuros tiek uzglabātas bīstamās ķīmiskās vielas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt