Dienas ziņas

Ogrē atklāj pirmo biomasas katlumāju

Dienas ziņas

VADC Latgales filiālei – 50

Ērgļos sākta VUGD depo būvniecība

Ērgļos sāk būvēt jaunu ugunsdzēsēju depo ēku

Šī gada sākumā Ērgļos tika nojaukta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) posteņa ēka, kuras rekonstrukcija nepietiekamās apsaimniekošanas un būvniecības procesā pieļauto kļūdu dēļ vairs nebija rentabla.

„Bija nopietna ēkas sēšanās, dalīšanās un plaisāšana, kad nu jau vairākus gadus atpakaļ bijām spiesti pieņemt lēmumu – ugunsdzēsējus pārvietot uz citam telpām, jo šī ēka kļuva pašiem glābējiem bīstama,” atminas VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Tika lemts par depo ēkas slēgšanu un glābšanas dienesta pārvietošanu uz īrētām un darbam pielāgotām telpām, taču arī tās, tostarp garāžas, neatbilst prasībām, jo nelielo izmēru dēļ tajās nevar ievietot jaunās mašīnas.

„Mums ir diezgan paveca tehnika, bet vispār jau sola tehniku uz 2018. gadu. Arī mašīnu sola jaunāku, un tad jau, domāju, būs pavisam labi,” saka VUGD Ērgļu posteņa vada komandiera vietnieks Zigms Baužis.

Taču, kā uzsver ugunsdzēsēji, - arī šobrīd darba pienākumi, neatkarīgi no apstākļiem, tiek veikti pēc labākās sirdsapziņas.

Savukārt, kad darba nav, tad ir mācības. “Agrāk domāja – ugunsdzēsēji atnāk, noguļ un viss. Tā nav tagad, šinī laikā tomēr ir nodarbības – tad ir praktiskās, tad ir teorija, ieskaites,” norāda Baužis.

“Mums šeit ir sarežģīti savākt visu esošajās telpās, visam personālam veikt šo apmācību. Mēs, protams, iespēju robežās to darām, bet viņam vajadzētu būt savādākam un kvalitatīvākam,” saka VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Šobrīd nojauktās ēkas vietā jau rit jaunas, 21.gadsimta prasībām atbilstošas ēkas būvniecība, kuras pamatos ceturtdien tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kā skaidro Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, jautājums par dienestu nodrošinājumu atbilstoši prasībām aktuāls ir teju visā Latvijā.

“Mēs vadāmies pēc principa – kur ir tā sliktākā situācija, līdzīgi kā Ērgļos, tāpat pirms tam bija arī bija Apē un Smiltenē. Nu tad arī pakāpeniski veidojam mūsdienu prasībām atbilstošas telpas,” norāda Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

Nākamie darbi plānoti Rīgā un Skrundā. Kā paredz vienotais projekts, turpmāk Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošie dienesti varētu atrasties zem viena jumta. Šāds plānojums paredzēts arī Ērgļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti