Ērču aktivitāte šogad ir zemāka nekā iepriekšējos gados

Ērču aktivitāte šogad bijusi zemāka nekā pērn un arī zemāka nekā daudzus iepriekšējos gadus, informēja Slimību un profilakses centra epidemioloģe Antra Bormane.

Tomēr viņa piebilda, ka bijušas atsevišķas teritorijas, kur novērota ļoti augsta aktivitāte – līdz pat 80 ērcēm kilometrā.

Epidemioloģe Antra Bormane: Par ērcēm. Kristaps Feldmanis

“Pats galvenais, kas jāievēro, dodoties gan pļavās, gan arī mežos un krūmājos, ir jānodrošina apģērbs tā, lai ērces nevarētu tikt zem apģērba. Un ejot jāpārskata ik pa brīdim, nevis izejot no meža,” ieteica Bormane.

“Ērces pieķeras potīšu rajonā un tad lēnām dodas uz augšu,” skaidroja centra pārstāve.

Ja gadījumā ērce piesūkusies, ir jāvēršas medicīnas iestādē, kur to profesionāli noņems, vai arī, izmantojot aptiekās iegādājamās speciālās ērču pincetes vai ar diega palīdzību to var izdarīt paši.  

“Jāskatās, lai noteikti ērces iekšējais saturs neiekļūtu brūcē. Tādēļ brūce pirms ņemšanas arī jānodezinficē ar alkoholu vai ar spirtu, un uzmanīgi jāizvelk. Un arī mājdzīvniekiem būtu vēlams izvilkt ar kādu starpliku, nevis ar kailām rokām, jo arī rokās var būt kādas sīkas brūces un arī tā var inficēties. Galvenais nesaspiest ērci, velkot ārā,” atgādināja Bormane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti