Dienas ziņas

Jāmazgā un jādezinficē arī meža tehnika

Dienas ziņas

Mazie ražotāji un tirgotāji nesatiekas

Augsta ērču aktivitāte

Ērces šogad daudz aktīvākas nekā pērn

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Speciālisti norāda, ka šogad ērču aktivitāte augstāka nekā pērn. Šajā gadā galvenokārt siltās un mitrās ziemas dēļ arī ērču blīvums ir aptuveni divas reizes augstāks nekā iepriekšējā gadā, turklāt to aktivitāte iesākusies ievērojami agrāk - jau februāra vidū.  

Rēzeknes pilsēta un novads nav iekļauti ērču encefalīta endēmisko teritoriju sarakstā, tomēr sastaptie iedzīvotāji atzīst, ka ar ērcēm sastapties šovasar sanācis gana bieži.

Rēzeknes novada iedzīvotājs Valērijs stāstīja, ka šogad jau noņēmis trīs ērces. “Man tur ir piemājas dārziņš, un tur ar noņēmu, es pats viņas noņemu, ar jodu pasmērēju un viss. Nevajag man pie ārstiem iet,” saka Valērijs.

Arī Rēzeknes novada iedzīvotājs Artūrs novēroja, ka ērču šogad ir ļoti daudz. “Kaķi, suņi pārnāk ar ērcēm, atnes mājās. Biju mežā, redzu – rāpo, bet nepiesūcās, savlaicīgi noņēmu,” stāsta Artūrs.

Ērces dzīvo vietās, kur sastopama bieza veģetācija - meži ar garu zāli un krūmiem, aizaugušas, nolaistas lauksaimniecības platības un izcirtumi. Rēzeknes slimnīcas galvenais ārsts Jāzeps Korsaks atzīst, ka pacientu skaits, kas vērsušies traumpunktā, lai noņemtu ērces, šogad pat nedaudz sarucis, kas, iespējams, skaidrojams ar to, ka daudzi cilvēki ērces noņem paši. Pirmā ērce noņemta aprīlī, pagājušās nedēļas laikā noņemtas septiņas.

 “Parasti ir divi periodi – pirmais periods ir agri pavasarī, tad tās ir lielās ērces, kas ir pārziemojušas, vasaras otrā periodā parādās šīs mazās – tās, ko jau ērces ir sadzemdējušas,” stāstīja Korsaks.

Latvijas Infektoloģijas centrā šogad pārbaudītas jau vairāk nekā 1700 ērces, tiesa, ar encefalītu inficēto ērču skaits nav augsts.

Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijas vadītāja Jeļena Storoženko pastāstīja, ka  no gada sākuma pārbaudītas 1753 ērces un inficēto procents bija 3,3%. “Pēdējo septiņu gadu laikā visaugstākais inficēto ērču skaits bija 2012. gadā - 8,6%,” sacīja Storoženko.

Ērču aktivitātes periods Latvijā parasti ilgst līdz pat oktobrim. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā samazināt to daudzumu, ir apkārtējās vides regulāra kopšana.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti