Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": par straujo omikrona izplatību (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: par ieceri ebreju kopienai izmaksāt 40 miljonu eiro kompensāciju

Šodienas jautājums: par straujo omikrona izplatību

Epidemiologs: Mājsēdes ieviešana tagad varētu nozīmēt Covid-19 epidēmijas vilni pavasarī 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ja tagad valstī ieviestu mājsēdi, tad tas varētu novest pie tā, ka martā būs jauns Covid-19 epidēmijas vilnis, tāpēc šobrīd svarīgi ir atrast balansu ierobežojumu stingrībā. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja epidemiologs, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis.

Epidemiologs uzskata, ka šobrīd ir svarīgi ievērot ierobežojumu samērību, nevis ierobežot dažādu mājsaimniecību kontaktēšanos, kas vēlāk varētu nozīmēt strauju Covid-19 slimnieku hospitalizāciju, cilvēkiem pēc ilgāka laika atkal satiekoties. Tāpat Trojanskis akcentēja balstvakcīnas nozīmi turpmākajā cīņā ar Covid-19 izplatību. 

Trojanska viedoklim piekrita ģimenes ārsts Ainis Dzalbs, norādot, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi. Viņaprāt, drošības pasākumiem jābūt tādiem, lai visi cilvēki nesaslimtu uzreiz, bet gan tādiem, lai “saslimstības pieaugums būtu lēzenāks”. 

Tāpat Dzalbs atklāja, ka nesenā straujā jaunatklāto Covid-19 inficēšanās gadījuma skaita pieauguma dēļ patlaban ģimenes ārstu praksēs pieprasījums pēc palīdzības ir lielāks, nekā tās spēj apkalpot, tādēļ ārsti mēģina sniegt palīdzību prioritārā kārtā tiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama. 

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti