Rīta Panorāma

Jānis Šneiders-Purvīša balvas nominants

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Džinetu Innusu

Skype intervija ar Edmundu Beļski

eParakstam pirmajā attālinātajā darba dienā saņemts par 50% vairāk pieteikumu nekā ikdienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pirmās attālinātās darba dienas laikā eParakstam viedtālrunī - eParaksts mobile - pieteikušies par 50% vairāk iedzīvotāju, nekā tas bija ikdienā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVTRC) valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Lai noformētu jebkādus dokumentus, kur jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāparakstās, strādājot no mājām, nepieciešams eParaksts.

Beļskis pastāstīja, ka pašlaik, piemēram, rīdzinieki aktīvi eParakstu izmanto, lai noslēgtu līgumus arī jaunajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem.

eParaksta saņemšana

Līguma slēgšana eParaksts mobile lietošanai pašlaik pieejama tikai attālināti – parakstot to ar eID karti vai saņemot ar bezmaksas kurjeru. LVRTC informēja, ka līdz ar lielo pieteikumu skaitu, iedzīvotājiem jārēķinās, ka līdzšinējo 2 - 3 dienu vietā, eParaksta iegūšana ar kurjera starpniecību var aizņemt vienu dienu ilgāk nekā parasti. Pēc kurjera vizītes paies aptuveni diennakts līdz pakalpojums tiks aktivizēts.

LVRTC aicina iedzīvotājus atbildīgi izvērtēt savu veselības stāvokli pirms kurjera uzaicināšanas. eParaksts mobile līguma parakstīšana nav iespējama bez kontakta starp kurjeru un eParaksta saņēmēju, tāpēc

personas, kuras atrodas karantīnā, aicinātas nogaidīt 14 dienas un tikai tad pieteikties eParaksts mobile saņemšanai.

Personas, kuras līgumu par eParaksts mobile lietošanu parakstīs ar eID karti, nekavējoties varēs sākt lietotnes izmantošanu. Lai parakstītu līgumu ar eID karti, kartē ir jābūt aktivizētai eParaksta funkcionalitātei, kā arī personai ir jāzina kartes PIN informācija, kas tika izsniegta reizē ar karti. Tāpat nepieciešams kartes lasītājs. Par to, vai kartē ir aktīvi eParaksta sertifikāti, persona var pārliecināties pati, izmantojot bezmaksas programmu eParakstītājs 3.0.

Lai saņemtu eParaksts mobile, personai jāieiet portālā "eParaksts.lv" un jāaizpilda pieteikums eParaksts mobile saņemšanai, ievadot prasītos datus. Tiks sagatavots līgums un persona to varēs apskatīt un parakstīt ar eID karti vai saņemt ar kurjeru. eParaksts mobile saņemšana un lietošana ir bez maksas.

Ja persona vēlēsies parakstīt dokumentus viedtālrunī, būs jālejupielādē otra mobilā lietotne eParakstsLV, kas nodrošina pamatfunkcionalitāti eParakstītu dokumentu apritei – dokumentu parakstīšanu, parakstīto dokumentu pārbaudi un nosūtīšanu adresātam, izmantojot viedtālruņu populārākās komunikācijas lietotnes un e-pastu. Arī šī lietotne ir bez maksas un tās lietošanai nav nepieciešama līguma slēgšana.

Ja nepieciešama konsultācija vai palīdzība, lai uzsāktu eParaksta lietošanu, to var saņemt darba dienās laikā no plkst. 8.00 līdz 20.00 pa tālruni 67108787 vai e-pastu [email protected] .

Kas ir eParaksts?

eParaksts ir pašrocīgs paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj apliecināt savu e-identitāti digitālajā vidē. Ar eParakstu parakstītam dokumentiem ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam, savukārt e-Identitātes apliecināšana ar eParaksts mobile vai eID karti ir pielīdzināma personas identitātes pārbaudei klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Kur var izmantot eParakstu?

Ar eParakstu iespējams parakstīt iesniegumus, līgumus, vienošanās, rēķinus un citus dokumentus, ko līdz šim parakstījāt papīra formāta.

Tāpat ar eParakstu iespējams  attālināti saņemt visus Latvijas Zvērinātu notāru sniegtos pakalpojumus, kā arī veikt ar uzņēmējdarbības organizēšanu saistītas darbības Uzņēmumu reģistrā.

Iespēja apliecināt e-Identitāti ar eParaksta rīkiem integrēta virknē  komersantu portālu, kā arī pieejama vairāk nekā 40 valsts portālos, kur integrēts valsts vienotais identitātes apliecināšanas modulis "Latvija.lv" ar tajā esošajām eParaksta e-Identitātes apliecināšanas iespējām.

LVRTC reģistrēts kā vienīgais valstī kvalificēts paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas pakalpojuma sniedzējs. Tas nozīmē, ka e-identitātes apliecināšana ar visiem LVRTC izsniegtajiem e-identitātes rīkiem - mobilo lietotni "eParaksts mobile", eID karti, kā arī eParaksta karti un eParaksta karti+ – ir pielīdzināma personas identitātes apliecināšanai klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijā no 13. marta slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi.

Koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti