EPAB varētu iesaistīties Olaines cietuma būvniecībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jaunā Olaines cietuma būvniecība ir viens no projektiem, kurā varētu iesaistīties Eiropas Padomes Attīstības banka (EPAB). Tā ceturtdien, viesojoties Latvijā, norādīja šīs bankas prezidents Rolfs Vencels.

„Jauna cietuma būvniecība tik tiešām varētu būt viens no iespējamajiem projektiem, kur mēs varētu iesaistīties. Bet tas vēl būtu jāapriež ar jūsu valsts amatpersonām,” Latvijas Radio saka Vencels. „Mēs esam vienīgā Eiropas finanšu institūcija, kas finansē ieslodzījuma vietu atjaunošanu. Tā kā EPAB ir cieši saistīta ar Eiropas Padomi (EP), kas aizstāv cilvēktiesības un veicina demokrātisko attīstību, ieslodzījuma vietu atjaunošana ir būtiska šīs misijas sastāvdaļa,” EPAB interesi pamato Vencels.

Latvija pašreiz neizmanto EPAB piedāvātos kredītus, lai gan mūsu valsts ir bankas kapitāldaļu turētāja, un Latvijas vēstniece Eiropas Padomē Aiga Liepiņa ir arī bankas valdes priekšsēdētāja vietniece. Tādēļ bankas vadības vadība vēlas mudināt Latvijas amatpersonas izmantot tās piedāvāto finansējumu, jo EPAB aizdevumi ir pieejami uz labākiem nosacījumiem nekā komercbanku aizdevumi, sacīja bankas prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti