EP: Visā Eiropā vienādi jāatzīst viendzimuma laulības un partnerattiecības

Eiropas Savienībai jālikvidē pamattiesību īstenošanas šķēršļi, ar kuriem saskaras lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu kopiena jeb LGBTIQ kopienai piederoši iedzīvotāji, norādīts Eiropas Parlamenta (EP) pieņemtajā rezolūcijā.

Paziņojumā medijiem EP informēja, ka rezolūcija par LGBTIQ personu tiesībām Eiropas Savienībā pieņemta ar 387 balsīm par, 161 pret un 123 atturoties. Rezolūcijā Eiropas Parlaments uzsvēris, ka šiem iedzīvotājiem visā Eiropas Savienībā vajadzētu būt iespējai pilnībā izmantot ES iedzīvotāju pamattiesības, tostarp tiesības brīvi pārvietoties.

Rezolūcijā minēts, ka laulības vai reģistrētas partnerattiecības, kas izveidotas vienā dalībvalstī, ir jāatzīst arī citās, un likumam pret viendzimuma laulātajiem un partneriem ir jāizturas tāpat kā pret pretējā dzimuma partneriem.

EP deputāti atsaucās uz Eiropas Savienības Tiesas spriedumu “Coman & Hamilton” lietā, kurā noteikts, ka jēdziens “laulātais” Brīvas pārvietošanās direktīvā ir jāattiecina arī uz viendzimuma partneriem. Attiecīgi Eiropas Komisijai jāveic izpildes panākšanas pasākumi pret Rumāniju, kur valdība nav ieviesusi grozījumus tiesību aktos, lai ievērotu šo spriedumu.

Rezolūcijā arī mudināts visās ES dalībvalstīs par bērna likumīgajiem vecākiem atzīt dzimšanas apliecībā minētos pieaugušos. EP deputāti vēlas, lai “varavīksnes ģimenēm” saskaņā ar ES tiesību aktiem būtu tādas pašas tiesības uz ģimenes atkalapvienošanos, kādas ir pretējā dzimuma pāriem un viņu ģimenēm. Viņi arī uzsvēra, ka tas nepieciešams, lai nodrošinātu, ka bērni, pārceļoties uz citu dalībvalsti, nekļūst par bezvalstniekiem.

EP deputāti pieprasīja, lai Eiropas Komisija vērstos pret diskrimināciju, ar ko saskaras LGBTIQ kopienas Polijā un Ungārijā, un aicina turpināt ES procedūras (pārkāpuma procedūras, Tiesas noteiktus pagaidu pasākumus un budžeta instrumentus) pret šīm valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt