Sadaļas Sadaļas

EP vēlēšanu «Progresīvo» kandidāte Anča: Daudzas Eiropas sociālās lietas līdz Latvijai netiek atnestas

Pašlaik Eiropas Parlamentā (EP) esošie deputāti no Latvijas vairāk strādā ar ekonomikas, ne sociālajiem jautājumiem. Un daudzas lietas sociālajā jomā līdz Latvijai netiek atnestas, intervijā Latvijas Radio sacīja cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāve Gunta Anča, kura Eiropas Parlamenta vēlēšanās startē partijas “Progresīvie” sarakstā ar pirmo numuru.

Intervija ar EP vēlēšanu «Progresīvo» kandidāti Guntu AnčuLaura Dreimane

Skaidrojot lēmumu startēt EP vēlēšanas, Anča sacīja, ka viņai gribas ne tikai ieteikt citiem, kā darīt labāk, bet darīt arī pašai. “Es tiešām redzu izmaiņas, kuras varētu veikt, es redzu, kā to darīt. Bet tie papīri, ko mēs uzrakstām kā atzinumu manā šī brīža darbā, ļoti bieži paliek atvilktnē,” viņa atzina. Savukārt darbs EP, viņasprāt, būtu iespēja patiešām kaut ko mainīt.

Viņa arī pauda pārliecību, ka “Eiropa daudzas lietas daudzās valstīs, tostarp Latvijā, var padarīt labākas, nekā mēs [darām] šeit”. Vienlaikus viņa atzina, ka “lietas no augšas” reizēm notiek ilgāk, taču stabilāk un drošāk.

Viņa pauda pārsteigumu par publiskajā telpā izskanējušo viedokli, ka partija izmantojot viņas invaliditāti: “Šis viedoklis veidojas ar domu, ka kāds mani kā kastīti var paņemt un piepeši izmantot. Ticiet man – man viss ir kārtībā ar galvu, sapratni un spēju izvēlēties.”

“Es negribu, lai par mani balso tādēļ, ka esmu sieviete, un tādēļ, ka esmu ratiņkrēslā. Es gribu, lai par mani balso tādēļ, ka tic, ka es kaut ko varu mainīt,” piebilda Anča.

Taujāta par prioritātēm darbā EP, viņa sacīja, ka cilvēku ar invaliditāti jautājumus labi pārzina, bet vienlaikus viņa kā sociālais darbinieks daudz saskaras arī ar citiem sociāliem jautājumiem. “Bet ļoti bieži, ja kaut kas ir labs cilvēkiem ar invaliditāti, tad tas ir labs arī sabiedrībai kopumā,” sacīja Anča, kā piemēru minot sabiedrisko transportu ar zemo grīdu.

Viņa arī vērsa uzmanību uz to, ka pašlaik EP esošie deputāti no Latvijas nestrādājot ar sociālajiem jautājumiem. Un tas ir vēl viens iemesls, kāpēc viņa startē EP vēlēšanās.

“Ir tik brīnišķīgas lietas, ko piedāvā Eiropas Savienība gan nodarbinātības jomā, gan daudzās citās, kas līdz Latvijai vienkārši netiek atnestas.

Vai Latvijas viedoklis netiek pārstāvēts, jo mūsu deputātiem rūp vairāk ekonomiskie, trešo valstu un lauksaimniecības jautājumi. Jā, tie ir svarīgi. Bet kādēļ nerūp sociālie jautājumi, kas tieši saistīti ar katru cilvēku šeit, Latvijā?” vaicāja Anča.

“Progresīvo” kandidāte pauda pārliecību, ka Eiropas Savienībā vajadzētu veidot vienotu minimālo algu, to nosakot, piemēram, attiecībā pret vidējo patēriņa grozu valstī. Līdzīgi arī vajadzētu būt minimālajām pensijām, kas būtu sasaistīta ar cilvēku ienākumiem valstī.

Partija “Progresīvie” atbalsta arī ciešāku Eiropas federalizāciju, kā pamatu tam redzot vienotu valūtu – eiro. “Mēs nesakām, ka būsim kopēja valsts, protams. Bet kopējas lietas, kas mums palīdz būt stiprākiem.”

Iekļūstot Eiropas Parlamentā, partijas “Progresīvie” pārstāvji varētu pievienoties Eiropas Zaļo grupai vai sociāldemokrātiem, kur pašlaik ir jau “Saskaņa”. Sociāldemokrāti pašlaik apspriež lielāku solidaritāti migrācijas problēmas risināšanā, un “Progresīvie” to “kopskatā atbalsta”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt