Panorāma

Hokeja izlase šogad spēlēja no sirds

Panorāma

Panorāma

Durvis ver Eiroparlamenta vēlēšanu iecirkņi

EP vēlēšanu iepriekšbalsošanā vēlētāju netrūkst; nākas gaidīt rindā līdz 20 minūtēm

Šogad pirmo reizi Eiropas Parlamenta (EP) iepriekšbalsošanā vēlētāji var vēlēt jebkurā iecirknī, bet vēlēšanu dienā – tikai tajā iecirknī, kur ir reģistrēti. Jauno iespēju izmantoja daudzi balsotgribētāji, lai arī reizēm bija jāgaida rindā vairāk nekā 20 minūtes.

"Partiju šķirotava"

Atrodi “savus” deputātu kandidātus, ar kuriem tev visvairāk sakrīt viedokļi par prioritātēm un rīcību 16 dažādās situācijās Eiropas Parlamenta darbā.

Aizpildi anketu un uzzini! 

Trešdienas, 22. maija, pēcpusdienā atverot vēlēšanu iecirkņu durvis, pie daudziem jau bija sastājusies rinda. Liela daļa no sanākušajiem vēlas izmantot iespēju ne tikai nobalsot agrāk, bet arī izmantot iespēju un balsot sev tuvākajā iecirknī. Iepriekš balsošanā šāda iespēja ir pirmo reizi, un tai ir arī vēlētāju atbalsts, lai arī iecirkņa maiņa aizņēma pat līdz 30 minūtēm.   

Vēlēšanu iecirknī Mārupē vairāki vēlētāji atzina, ka vēlas brīvdienas izmantot, lai atpūstos, tāpēc nolēmuši nobalsot jau trešdien.

Kaut arī jau tagad var prognozēt, ka vēlētāju aktivitāte būs mazāka nekā pērn Saeimas vēlēšanās, ikviens Latvijas pilsonis tiek mudināts aiziet un izdarīt savu izvēli par to, kas mūs pārstāvēs Eiropas Savienībā.

EP vēlēšanas notiks 25. maijā no plkst.7 līdz 20. Vēlēšanu iecirkņa darba laiks iepriekšējās balsošanas dienās:

  • ceturtdien, 23.maijā, no plkst.9 līdz 12,
  • piektdien, 24.maijā, no plkst.10 līdz 16.

Lai nobalsotu, derīga būs gan identifikācijas karte, gan pase.

No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti, un par šiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti