Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Latvijas premjera uzruna un debates Eiropas Parlamentā. Izvēlies nākotni!

Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu diskusija. Izvēlies nākotni!

Kā pasargāt Eiropu no apdraudējumiem? Izvēlies nākotni!

EP kandidātiem dalītas domas par vienotu Eiropas armiju

Jautājumā par atsevišķas Eiropas Savienības armijas izveidošanu politisko partiju kanidātiem uz Eiropas Parlamentu (EP) ir atšķirīgs viedoklis. Vairums kanidātu Latvijas Televīzijas organizētās debatēs atzina, ka šādas armijas izveide nav nepieciešama, jo lieki dublēs NATO funkcijas. 

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas pārstāvis Jānis Dinevičs pauda, ka NATO spēj nodrošināt aizsardzības funkcijas un atsevišķa Eiropas armija nav nepieciešama. Tomēr var paredzēt papildu līdzekļus Eiropas aizsardzības fondam.

NATO spēj nodrošināt aizsardzības fjas. Atsrvišķa Eiropas Armija nav nepieciešama. Tas, ka jāparedz papildu līdzekļi Eiropas aizsardzības fondam, tas ir iespējams. "Jaunās Vienotības" līderis un Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis pauda līdzīgu viedokli, sakot, ka Eiropas aizsardzības spējas ir jāstiprina, taču tam jānotiek papildinot NATO. Tāpat ar drošību nevajadzētu saprast tikai militāro drošību.

Jaunās konservatīvās partijas pārstāvis Andis Kudors norādīja, ka atsevišķa Eiropas armija varētu radīt problēmas "x stundā", bet NATO ir pierādījis savu elastīgumu. Partijas "Atmoda" pārstāve Inguna Sudraba tikmēr norādīja, ka Eiropai nepieciešams uzlabot koordināciju militārajā jomā, bet "Attīstībai/Par" pārstāvis Ivars Ijabs norādīja, ka Eiropas Savienībai ir jāstrādā pie praktiskām lietām.

Pretējād domās bija "Progresīvo" pārstāve Gunta Anča, kas vērsa uzmanību uz to, ka ASV prezidenta Donalda Trampa politika ir neparedzama un "Jaunās Saskaņas" Jānis Kuzins, kurš uzsvēra, ka EIropas armija var sniegt drošību laikā, kad mainās viedoklis NATO sabiedrotajās valstīs.

Rīcības partijas Einārs Graudiņš tikmēr pauda, ka vienotu Eiropas armiju varētu izmantot arī imigrantu nogādāšanas atpakaļ to izcelsmes valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti