EP deputāte prasa skaidrot Bērziņa «homofobiskos» izteikumus

Eiropas Parlamenta (EP) liberāldemokrātu grupas priekšsēdētāja vietniece Sofija Intvelda (Sophie in t'Veld) ir iesniegusi rakstisku jautājumu Eiropas Savienības (ES) Padomei, ko šobrīd vada Latvija, prasot paskaidrot Latvijas prezidenta Andra Bērziņa izteikumus intervijā "Neatkarīgajā Rīta Avīzē"

Šajā intervijā Bērziņš norāda, ka, viņaprāt, homoseksualitāte ir “izvēle”, kas nebūtu jāuzspiež vai jāreklamē citiem.

Tādēļ no Nīderlandes ievēlētā eiroparlamentāriete, kas ir pazīstama kā prominenta geju tiesību aizstāve un ir iepriekš bijusi Latvijā geju praida laikā, prasa Latvijas prezidentūru rakstiski paskaidrot, vai prezidents Bērziņš gatavojas atsaukt savus izteikumus un publiski apliecināt, ka visi Eiropas iedzīvotāji savās tiesībās ir vienlīdzīgi. 

Tāpat Eiropas Parlamenta deputāte prasa paskaidrot, vai Latvijas prezidentūra ES Padomē gatavojas virzīt pretdiskriminācijas direktīvas izskatīšanu, kas šobrīd jau vairākus gadus ir nobloķēta valstu iebildumu dēļ. 

Jāpiebilst, ka par Bērziņa izteikumiem neapmierinātību iepriekš ir paudusi arī geju un lesbiešu tiesību organizācija “Mozaīka”, norādot, ka prezidenta izteikumi liecina par izpratnes trūkumu par Eiropas pamatvērtībām – vārda un pulcēšanās brīvību. Organizācija arī aicināja Bērziņam atgādināt par cilvēktiesību nozīmi.

Prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, aģentūras LETA vaicāta, vai Bērziņš atsauks savu teikto, norādīja, ka "prezidenta viedoklis intervijā ir noformulēts precīzi un korekti".

"Prezidents savu viedokli nav mainījis," rezumēja Krapāne.

Jebkuram EP deputātam ir tiesības uzdot piecus rakstiskus jautājumus ES Padomei mēnesī. Ikviens deputāts var uzdot vienu prioritāru jautājumu mēnesī, uz to atbilde ir jāsniedz trīs nedēļu laikā. Uz pārējiem jautājumiem (kuri nav prioritāri) atbildi sniedz sešu nedēļu laikā no dienas, kad tie nosūtīti adresātiem. Atbildes uz šiem jautājumiem tiek publicētas EP mājaslapā un nosūtītas deputātam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt