Sadaļas Sadaļas

«Eolus»: vēja parks neradīs negatīvu ietekmi iedzīvotājiem

Uzņēmums SIA “Eolus”, kas tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados plāno uzbūvēt vēja elektrostaciju parku, uzsver, ka vēja stacijas neradīs negatīvu ietekmi uz apkārtējo iedzīvotāju dzīvi, jo tiks ievēroti visi ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumā paredzētie nosacījumi. 

“Jāsaka, ka vēja turbīnu ietekme uz cilvēku dzīvi ir patiesi plaši pētīta un eksperti atzīmē dažādus iespējamus efektus, taču atklāti varam atzīt, ka nav zinātnisku pierādījumu par negatīvu vēja staciju ietekmi uz cilvēku dzīvi, ja tiek ievērotas visas vides prasības.

Un mēs tās ne tikai ievērosim, bet panāksim pat būtiski zemākus ietekmes rādītājus par likumdošanā noteiktajiem,” saka Gatis Galviņš, “Eolus” valdes loceklis.

Tāpat Galviņš norāda, ka vēja parka izveides iespaids uz ainavas izskatu ir subjektīvs jautājums. 

Pret vēja parka izbūvi iebilst gan vairāki Dobeles puses uzņēmēji, gan vietējie iedzīvotāji. Ir sākta parakstu vākšanas kampaņa.

Iepriekš Galviņš Latvijas Radio norādīja, ka ja Dobeles un Tukuma novada pašvaldības savā teritorijā nevēlēsies vērienīgā vēja parka tapšanu, projekts būs jāīsteno kaimiņvalstīs.

KONTEKSTS:

Vēja parkā paredzēts uzstādīt 51 turbīnu, kuru augstums sasniegs 246 metrus. Tās sākšot strādāt pie vēja stipruma 3m/s, bet pārstāšot, kad tas sasniegs 25m/s. Savukārt optimālais vēja ātrums elektrības ražošanai ir 8 m/s. Pirms vēja parka būvniecības ieceres saskaņošanas ar Vides pārraudzības biroju, kas tiks pabeigta decembrī, uzņēmums vēju šeit mērījis divus gadus.

Vēja enerģijas parks varēs saražot aptuveni 0,7 teravatstundas elektroenerģijas gadā, kas būs aptuveni 10% no Latvijas elektroenerģijas gada patēriņa.

Vēja elektrostaciju parku plānots veidot savienotā teritorijā, kas atrodas divās pašvaldībās - daļa parka atradīsies Dobeles novada Dobeles pagastā, bet daļa - Tukuma novada Džūkstes pagastā.

Pašlaik noris projekta ietekmes uz vidi ziņojuma sabiedriskā apspriešana, ir notikušas vairākas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes. Paredzams, ka ietekmes uz vidi atzinuma apstiprināšana varētu notikt līdz gada beigām, kam sekos projekta būvniecības fāze. 

Iecere nav jauna, jo jau 2013.gadā Zviedrijas uzņēmums “Eolus Vind AB” paziņoja par plāniem veidot vairākus vēja parkus, izveidojot Latvijā vairākus šim mērķim paredzētus uzņēmumus, tostarp “Dobele wind” un “Pienava wind”. Pērn tika ziņots, ka notiek sabiedriskā apspriešana, tomēr aizvien ir daudz neskaidru jautājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt