Ēnu dienai reģistrējušies ap 22 tūkstoši jauniešu

Trešdien vairāk nekā 22 000 Latvijas skolēnu izmantos iespēju ēnot dažādu nozaru speciālistus jeb iepazīt nākotnē kārotās profesijas darba ikdienu. Karjeras dienu ar nosaukumu „Ēnu diena” Latvijā jau četrpadsmito gadu organizē biedrība „Junior Achievement.”

Katru gadu tiek akcentēta kāda nozare kā īpaši būtiska. Šogad tās ir inženierzinātnes. Temats sevi ir attaisnojis, un jauniešu interese par šīm eksaktajām zinātnēm aug, stāsta „Junior Achievement” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns:

„Šogad Ēnu diena norisinās jau 14.gadu, un mūs ļoti pozitīvi pārsteidz gan jauniešu lielā ieinteresētība ēnot, gan arī uzņēmumu piedāvātais vakanču skaits, jo abi šie rādītāji ir krietni augstāki nekā pagājušajā gadā. Jauniešu reģistrētais skaits jau sniedzas pāri 22 000. Savukārt piedāvātās vakances ir teju pie 8000. Mūsu šī gada tēma „Inženierzinātnes” arī ir sevi attaisnojusi. Ir diezgan liels inženierzinātņu piedāvātais vakanču skaits, kas sasniedz 383 vakances un praktiski visas šīs vakances ir aizpildītas no jauniešu puses. Parasti pieprasītākās ir medicīna, administrācija un vadība, tāpat arī mediji. Uz atsevišķām vakancēm katru gadu ir nemitīgi liela konkurence, piemēram,  „airBaltic” stjuarts vai pilots.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti