Ēnu dienā piedalās vairāk nekā 8000 skolēnu

Trešdien tradicionālajā Ēnu dienā tūkstošiem skolēnu sekos dažādu profesiju ikdienai. Ēnu diena notiek jau 13. gadu, un šogad tai reģistrējušies bija vairāk nekā 8000 skolēnu, viena no jauniešu pieprasītākajām nozarēm šogad ir mediji un komunikācija.

Arī Latvijas Radio mājā trešdien neierasti daudz jauniešu. Raidījuma „Labrīt" vadītājam Jānim Ramānam trešdien seko Līgatnes novada vidusskolas 9. klases skolniece Līga. Ēnu diena Radio mājā sākas agri. „Mēs bez divdesmit sešos izbraucām no Līgatnes," stāsta Līga.

Līga gan Ēnu dienu nesaista ar savu nākotnes profesijas izvēli, drīzāk grib gūt iespaidu par to, ko dara citi cilvēki. Šis viņai ir ceturtais gads, un redzētas dažādas profesijas. „Pirmo gadu es ēnoju fizioterapeitu, kas man nepatika. Tad es biju suņu patversmē. Man patika tas, kā tur cilvēki izturējās un ka tur nav nosacīts darba laiks. Un tad es ēnoju tūristu centra vadītāju," atceras Līga.

Karjeras izglītības dienas organizatoru „Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns iepriekš Latvijas Radio stāstīja, ka šis gads atšķiras ar to, ka jaunieši vairāk grib ēnot mākslas un kultūras profesionāļus. Krievāns to saista ar šī gada kultūras notikumiem, piemēram, to, ka Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Tomēr arī eksaktajās jomās trešdien „ēnu” netrūkst. Zinātniskā institūta „Bior” Mikrobioloģijas un parazitoloģijas nodaļas vadītāja Gita Tupe trešdien speciāli skolēniem mainīs savu dienas kārtību. Parasti viņai ir daudz darba ar papīriem, bet „ēnām” vairāk interesē darbs laboratorijās.

„Pirmais, ko es viņiem pastāstīšu - kas vispār ir mikrobioloģija. Protams, ļoti daudz rādīšu arī praktisko darbu - tā, lai cilvēki saprot, kas ir mikroorganismi, kāpēc jādara tā, ne citādāk, kas jāievēro mikrobioloģijas laboratorijā," stāsta Tupe, piebilstot, ka interese par „Bior" katru gadu ir samērā liela.

Savas vakances „ēnām” šogad piedāvāja 510 uzņēmumi un iestādes. Tostarp arī Ministru kabinets, kurā trešdien viesojas 50 jaunieši, un Saeima, kurā ēno aptuveni 200 interesenti.

 

Saeimas Kancelejas video
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti