Ēnot zemnieku neviens nepiesakās

Celšanās agri no rīta un garas darba stundas jauniešus neinteresē. Šogad pirmoreiz ēnu dienai pieteicās arī zemnieku saimniecība ''Baltiņi'' no Lielauces pagasta. Izrādīt govju fermu saimnieks gan varēja tikai filmēšanas grupai. Neviens skolēns ēnot zemnieku nepieteicās.

„Darba diena mums sākas piecos no rīta. Darba diena sākas ar to, ka tīra lopus, padod barību vēl klāt un izslauc govis,” stāsta z/s ''Baltiņi'' saimnieks Aigars Vernis. Viņa saimniecībā ir 100 slaucamas govis un teliņi.

Saimnieks rāda tehniku, ar kuru brūnaļām un raibaļām tiek padota barība, arī piens nav jānes ar kannām, tāpēc būt par zemnieku 21.gadsimtā, viņaprāt, nemaz neesot grūti. Redzot, kā lauki noveco, Aigars šogad pieteicās Ēnu dienai.

„Gribas jau arī, lai jaunatne zina, kā rodas piens, kā rodas gaļa un kas vispār ir lauki.  - Jūs jau iepriekš domājāt, ka nebūs atsaucība jeb tas jums bija pārsteigums? - Es domāju, ka kāds vismaz pieteiksies, necerēju, ka nepieteiksies neviens,” atzīst Aigars.

Atvadoties saimnieks nosmej, laikam jaunieši nobijās no profesijas aprakstā ieliktā darba laika.

TV Spektrs jautāja Auces vidusskolas audzēkņiem, par ko viņi gribētu kļūt?

„Vai nu par siltumspeciālistu vai mūziķi,” sacīja skolnieks Artūrs Smila, atzīstot, ka virzieni ir ļoti dažādi. Jautāts, kāpēc tik maz jauniešu grib dzīvi saistīt ar lauksaimniecību, Artūrs teica, ka „visi grib iet uz pilsētām, kur ir interesantāk, un tur vairāk izklaides”.

Cita Auces vidusskolniece Zane Hofmane savukārt stāsta: „Skatoties, ka ienāk ārzemnieki, es domāju, jācīnās, lai būtu nākotne. Te arī dāņi ienākuši.... saposta to zemi.. tāpēc mums jācīnās un jāpaliek.”

Auces vidusskolas statistika liecina, ka tādu jauniešu kā Zane nav daudz. Pēdējo piecu gadu laikā Lauksaimniecības, Mežsaimniecības un Veterinārajā fakultātē augstskolā iestājušies 12 absolventi. Seši no tiem - 2012. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti