Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Engurē top ledus skulptūras

Engurē top ledus skulptūras

Zušuciema parkā Engurē šogad pirmoreiz top ledus skulptūras.Tās  veido nevis pieredzējuši tēlnieki, bet  divdesmit mākslas skolu pasniedzēji un audzēkņi no dažādiem Latvijas reģioniem, kuru galvenais mērķis ir iemācīties ko jaunu.

Ikdienā viņi ņem rokās otas un krāsas, mālu vai kokgriešanas instrumentus, bet šoreiz gan mākslas skolu audzēkņi, gan pasniedzēji kopīgi sper pirmos soļus ledus mākslas pasaulē. Katrai komandai ir viens ledus klucis kādu parasti izmanto individuālo skulptūru radīšanai, un ideja ko no tā izkalt, bet galvenais ieguvums esot jaunu zināšanu apguve.

"Ļoti brīnišķīga bija iepazīšanās ar īpašiem instrumentiem, kas ir speciāli domāti ledusskulptūrām,  un ja tajā procesā izdodas ieinteresēt, tad jau tā lieta patīk gan pašam, gan bērniem," teica J. Simsona Madonas mākslas skolas keramikas pasniedzējs Māris Karlsons.

Visu skulptūru tapšanas procesu uzrauga pieredzējusi ledus skulptore un pedagoģe Zīle Ozoliņa-Šneidere, kura atzīst, ka strādāt esot viegli, jo visus vieno degsme un  zinātkāre. Vien radošo domu lidojumu ierobežo laika apstākļi, kas kā jau ierasts gandrīz nekad nav īsti labvēlīgi   pēdējos gados tik populārajam mākslas veidam.

Festivāls Engurē ir viena no starpteritoriju sadarbības projekta ''4xmāksla'' aktivitātēm.Ideja par to, ka vienam no mākslas veidiem jābūt ledustēlniecībai  esot radusies engurniekiem. Engurnieki arī cer, ka tas ir sākums jaunai Latvijas mākslas skolu ledusskulptūru festivāla tradīcijai.           

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti