Panorāma

"Svina garša" Latvijas Nacionālajā teātrī

Panorāma

Paplašina politiski nozīmīgo personu loku

Pašvaldība ielaužas privātīpašumā

Engurē mola īpašnieks liedz pieeju attīrīšanas iekārtām, bet pašvaldība ielaužas teritorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Balansējot uz likumpārkāpuma robežas, Engures pašvaldība iesaistījusies asā konfliktā ar Engures Dienvidu mola īpašnieku. Viņš aizbarikādējis piekļuvi uz mola uzstādītajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, iespējams, radot nopietnus dabas piesārņojuma draudus. Tāpēc pašvaldība organizēja nesankcionētu iekļūšanu privātīpašumā.

Pirms vairākām nedēļām kāds privātīpašnieks ir pilnībā aizbarikādējis pieeju Engures molam.

Engures mols kopš 90.gadiem, kad notika tā privatizācija, ir privātīpašums. Īpašnieki vairākkārt mainījušies, un pērnā gada pavasarī to pārdeva izsolē. Uzņēmumam, kurš uz mola uzstādījis ūdens attīrīšanas iekārtas, pagaidām nav izdevies ar jauno saimnieku vienoties par nomas maksu.

“Tāpēc viņi norobežo, ka tā ir viņu būve, neskatoties uz to, ka šī ir ostas teritorija, kur to nedrīkst darīt, neskatoties uz aizsargjoslu. Tāpēc mēs arī šajā brīdī vilksim vagoniņu nost. Es redzu, ka šeit ir aizskartas stipri sabiedrības intereses un es neredzu par iespējamu nerīkoties, tad tas draud ar ekoloģisko katastrofu,” stāsta Engures novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Kalnozols.

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Unda” nodarbojas ne tikai ar pašu radīto notekūdeņu attīrīšanu, bet šo pakalpojumu pārdod arī Engures pašvaldībai. “Mēs jau ļoti ilgi nebijām virsū, visu laiku brīdinājām, ka mums jāuzbrauc, jānosūc no dīķiem, no tankiem viss, kas peld augšā, visi tie nosēdumi. Savādāk būs bojāti tanki, un var ietikt jūrā netīrs ūdens,” skaidro SIA “Unda” galvenais inženieris.

Piekļūt attīrīšanas iekārtām pašvaldība jau vienreiz mēģinājusi, pārceļot daļu betona bloku, bet brīvajā vietā uzreiz novietots vagoniņš, kam pieslēgta signalizācija un blakus – sargs. “Atbrauca policija un sāka draudēt, teica, ka paši atslēgs elektrību. Es prasīju – vai jums orderis ir? Ordera nav! Kā var bez ordera ielauzties privātīpašumā, pat prezidents bez ordera nedrīkst ienāk privātīpašumā. – Bet viņi jums teica, kas notiks, ja tur neiztīrīs? – Es nebiju par to informēts,” saka īpašuma apsargs Iļja.

Pēc nelielām pārdomām sanākušie, klātesot pašvaldības un Valsts policijai, signalizācijas vadus pārgrieza un vagoniņu pastūma malā. Drīz pēc tam klāt arī pats privātīpašnieks – Mārtiņš Dzenītis: “Nodrošiniet man, lūdzu, apstākļus, ka es varu uzrakstīt iesniegumu.”

Līdz ar īpašnieka ierašanos konflikts ievērojami saasinās. Dzenītis domnieku apsūdz korupcijā: “Atsūtījāt man tāmi! - Es jums aizsūtīju tāmi? - Jā, par trīsarpus miljoniem! - Es jums aizsūtīju tāmi?! - Un teicāt, ka tur visu intereses ir iekļautas, nebija tā? - Es jums aizsūtīju tāmi? Man nav jūsu e-pasta nemaz!”

Sākotnējais nomas maksas piedāvājums uzņēmumam bijis 18 tūkstoši eiro gadā, bet SIA “Unda” neesot izrādījusi vēlmi sadarboties, norāda Dzenītis. Tad viņš pieeju iekārtām bloķējis, ļaujot tur doties darbiniekiem, bet ne smagajai tehnikai, lai molu nebojātu.

“Bet tad jūs neticat apgalvojumam, ka, ja viņi netiek klāt, notekūdeņi noplūst jūrā? Es speciāli šī iemesla dēļ vērsos vides dienestā un prasīju, vai tā vajadzība ir tāda. Teicu – ja tur tiešām ir nepieciešamība piekļūt ar to traktoru, es ielaidīšu. Vides dienests teica – nav tādas nepieciešamības,” stāsta Dzenītis.

Saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 55.pantu aizkraut pieeju notekūdeņu attīrīšanas iekārtām ir aizliegts. Tomēr Dzenītis to izdarījis arī trešo reizi, barikāžu pārrāvuma vietā novietojot personīgo auto un iesprostojot SIA “Unda” smago tehniku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti