Dienas ziņas

Brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem vajadzīgs arī valsts atbalsts

Dienas ziņas

«Clean R» un «Eco Baltia vide» noliedz apvienošanos

Engures novads – ceļā uz dabas pieejamību

Engurē dabas objekti top pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Engures novadā sākta publiskās infrastruktūras pieejamības uzlabošana piekrastes dabas objektiem, lai tajos varētu nokļūt arī cilvēki ar īpašām vajadzībām. Uz jauno dabas pieejamības sertifikātu ''NaaC'' pirmajā sezonā pretendē Engures, Rojas un Mērsraga novadi.

Engures pagastā viena no lielākajām dabas bagātībām ir jūra. Ķesterciems bija pirmais, kur pagājušajā gadā ar dažādu fondu finansiālo atbalstu tika uzsākti  infrastruktūras labiekārtošanas darbi, lai baudīt dabas skaistumu varētu arī jaunās māmiņas un cilvēki ar kustību traucējumiem.

"Turpinājums ir Engurē, Ragciemā un Gausajā jūdzē, kur ir atpūtas vieta. Ikvienai lietai, ko mēs gribam labiekārtot un attīstīt, ņemam vērā vides pieejamību. Arī šeit, kad tika izveidota laipa, tā ir ar maliņām," tā Engures pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa.

Lai laipa nebeigtos pludmales smiltīs, izveidots arī ratiņkrēslam drošs skatu laukums. No laipas līdz ielai gan ir starpposms, kas nav īpaši pielāgots, bet biedrības ''Apeirons'' pārstāvji testējot atzinuši, ka tas neesot nepārvarams šķērslis. Izveidota arī universālā tualete ar lēzenu uzbrauktuvi, kurā arī spogulis un izlietne ir augstumā, ko var sasniegt no ratiņkrēsla. Ūdens pieejams arī ēkas ārpusē, vien neizpratni raisa labierīcību ierobežotais darba laiks.

Ķesterciema pludmale ir arī viens no tiem objektiem, kas pretendē uz jauno dabas pieejamības sertifikātu, ko izveidojusi Latvijas Zaļā kustība un invalīdu un viņu draugu apvienība ''Apeirons'', kas tieši nodarbojas ar pieejamības kontroli un monitoringu. "Mums ir divu līmeņu sertifikāti. Pirmais ir dzeltenais diploms, kas tiek iedots tādām vietām, kas ir uz pareizā ceļa, bet, lai dabūtu karogu, ir arī pēdējais posms - pieejama tualete. Tas nozīmē, ka tai tualetei tiešām ir jābūt pieejamai," stāstīja biedrības "Latvijas Zaļā kustība" valdes priekšsēdētājs Jānis Matulis.

Ķesterciems pretendējot uz otrā līmeņa sertifikātu, bet ar nosacījumu, ka ierobežojumi labierīcību apmeklēšanai tikšot atcelti. Sertifikātu izsniedz uz vienu sezonu, un šogad to saņemšot arī Rojas pludmale un, iespējams, arī Mērsrags. "Doma viņu tālāk ir attīstīt arī uz privāto sektoru. Viesu mājām, kempingiem, lai mēs varētu šos objektus ielikt datu bāzēs. Cilvēki, kas brauc no ārzemēm tad pārbauda, un, ja šis sertifikāts tur ir, tad mēs varam tur braukt. Ir izveidojusies arī sadarbība ar Ukrainu, Lietuvu un Igauniju, tā kā šis sertifikāts ies arī ārpus Latvijas robežām," norādīja Matulis.

Tikmēr Engures novadā šovasar vides pieejamība tiek uzlabota arī Engures ciemā, kur jau izbūvēts gājēju tiltiņš ar skatu laukumu, un tiekot meklētas iespējas, kā salāgot zemju īpašnieku vēlmes un finanšu iespējas, lai cilvēki ar īpašām vajadzībām varētu nokļūt arī līdz jūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti