«Eņģeļa pasta» sūtījumi iepriecina simtiem aprūpes centru iemītnieku

Galda kalendārs, motorikas gumijas bumba, zīmuļi, zīmēšanas papīrs, dzija, grāmatas, siltās zeķes un čības, jaungada rotājums, krūzīte un, protams, gardumi. Arī šogad aptuveni 8000 Latvijas Sociālo aprūpes centru iemītnieku sociālā uzņēmuma “Eņģeļa pasts” labdarības akcijā bija iespēja pieteikties Ziemassvētku dāvanām, kuras sarūpēt senioriem varēja ikviens iedzīvotājs. Akcijas laikā dāvanas nogādātas arī Rēzeknes novada Maltas Veselības un sociālā aprūpes centra iemītniekiem.  

“Cilvēki gaida brīnumu. “Eņģeļa pastā” mēs piedalāmies otro gadu. Vecam cilvēkam tas ir pārsteigums, jo jāpasaka, ko tu vēlies? It kā viņam viss ir, bet viņš gaida brīnumu,” Maltas Veselības un sociālās aprūpes centra darbiniece Anna Beitāne atklāj, ka Ziemassvētki un Jaunais gads ir tas patīkamais laiks, kad par veciem, nereti slimiem cilvēkiem, kuri savu mūža nogali pavada pansionātā, līdzcilvēki atceras biežāk.

“Eņģeļa pasta” sūtījumi iepriecina simtiem aprūpes centru iemītniekuIveta Čigāne

  “Mums Ziemassvētki sākas ap 19. decembri. Brauc bērnudārzs, brauc Maltas vidusskola, brauc no Kaunatas Tāraudu ģimene, kurai ilgus, ilgus gadus ir tradīcija atvest lielu torti.

  No Maltas apkārtnes nāk cilvēki, kuri ada zeķes un ziedo tās vecīšiem. Ir viens vīrietis no Silmalas pagasta, kurš ziedo medu,” stāsta Beitāne.

  Projekts “Eņģeļa pasts” notiek jau sesto gadu un šogad iepriecina vairāk nekā 120 sociālās aprūpes centros dzīvojošos visā Latvijā. Akcijas laikā daudzu aprūpes centru iemītnieki izteica savas vēlmes par to, ko vēlas saņemt Ziemassvētkos. Ikvienam labdarim bija iespēja kļūt par labdarības eņģeli un sagādāt dāvanas senioriem, vai tie būtu gardumi svētku galdam, jaunas grāmatas, kalendāri, siltas segas vai kas cits.

  Pirmais, ko seniori steidz skatīt savā dāvanu kastē, ir ne tikai mantas vai saldumi, bet arī vēstulīte, kurā svešs labdaris ir viņu uzrunājis, uzrakstījis laba vēlējumu.

  Maltas Veselības un sociālās aprūpes centrs, kurā uzturas nedaudz vairāk nekā 40 cilvēki vecumā no 55 līdz 93 gadiem, atrodas bijušās slimnīcas divstāvu ēkā. Sociālā darbiniece Anna Beitāne krauj liftā atsūtītās dāvanas, lai nogādātu tās otrajā stāvā istabiņās dzīvojošajiem cilvēkiem.

  Maltas pansionāts ir viens no tiem, kur dāvaniņas saņēmuši jau visi iemītnieki, un tāpēc visiem reizē tās arī tiek izdalītas.

  Centra vadītājs Marts Hehelis pārliecināts, ka pozitīvas emocijas aprūpes centrā dzīvojošajiem cilvēkiem ir ļoti nepieciešamas, saņemto dāvanu izsaiņošana, kopīga to satura apspriešana, minēšana, no kuras pilsētas ir nācis labdaris, rada svētku noskaņu.

  “Jebkura uzmanība - gan materiāla, gan garīga ir svarīga. Cilvēks šeit, lai arī kā mēs ar viņiem te kontaktētu, pamatā jūtas vientuļš. Tas arī ir socializācijas process, kad cilvēks saņem dāvanu, saņem uzmanību. Labs vārds, glāsts, arī tā saucamais “aprūpes pieskāriens” viņiem ir ļoti svarīgs,” uzsver Hehelis.

  “Taču dāvināšanas process ir ļoti svētīgs ne tikai pansionāta iemītniekiem, bet arī tiem cilvēkiem, kas tās dāvanas gatavo un sūta.

  Viņiem, es domāju, no tā arī ir liels labums, dvēseles skola un garīga izaugsme. Es domāju, ka tā mūsu sabiedrībā joprojām pietrūkst,” spriež Hehelis.

  Kopumā Latvijā aprūpes centros mīt vairāk kā 12 500 cilvēku, un vairāki tūkstoši no viņiem jau saņēma svētku sūtījumus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti