Rīta intervija

Intervija ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu

Rīta intervija

Raimonds Bergmanis: Armijas virsnieki spēs pieņemt pareizos lēmumus "x stundā"

EM: No valsts tagad aizbrauc piecreiz mazāk nekā krīzes gados

EM: No valsts tagad aizbrauc piecreiz mazāk nekā krīzes gados

Ekonomikas ministrijas (EM) aplēses liecina, ka pēdējā laikā no valsts aizbrauc krietni mazāk cilvēku nekā krīzes gados, tomēr migrācijas saldo aizvien ir negatīvs – pērn izbraukuši par 7900 cilvēkiem vairāk, nekā ieceļojuši, Latvijas Radio pastāstīja Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktors Oļegs Barānovs.

Viņš sacīja, ka pēc ministrijas aplēsēm 2009. – 2010.gadā, ekonomiskās krīzes laikā, no valsts izbrauca 38 000 – 40 000 cilvēku, bet pagājušajā gadā izbraukušo pārsvars pār tiem, kas pārcēlušies uz dzīvi Latvijā, bija 7900 cilvēki.

Barānovs atzina, ka izbraukušo joprojām ir vairāk, bet ir arī pozitīvās tendences – cilvēki grib atgriezties Latvijā.  Piemēram, portāla Latvija.lv sadaļu par atgriešanos Latvijā apmeklē aizvien vairāk cilvēku no ārzemēm – 2014.gadā to apmeklēja 14 000 cilvēku, bet 2015.gadā - 24 000 cilvēku.

Barānovs norādīja, ka valsts izstrādātais reemigrācijas plāns 2013.-2016.gadam palīdz tiem, kuri jau nolēmuši atgriezties mājās, bet nerisina citas problēmas, jo cilvēki izšķiras par atgriešanos, ja mājās ir darbs un labs atalgojums.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti