Elksniņu gāž no Daugavpils mēra amata

Sestdien, 2.septembrī, Daugavpils domes ārkārtas sēdē deputāti nobalsoja par līdzšinējā domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (“Saskaņa”) atbrīvošanu no amata. Viņš Daugavpili vadīja tikai divus mēnešus.

Par Elksniņa atbrīvošanu no amata nobalsoja visi seši Latgales partija deputāti, ka arī trīs deputāti no "Mūsu partija" saraksta. Savukārt pret bija visi pieci "Saskaņas" deputāti, un šo lēmumu neatbalstīja arī Līvija Jankovska ("Mūsu partija").

Balsojums notika skaļā klātesošo saucienu un svilpienu pavadībā.

Elksniņš norāda uz korupciju

Pirms balsošanas notika arī deputātu debates, kurās “Saskaņas” pārstāvji pauda, ka vēlas sadarboties ar pārējiem domniekiem, taču iepriekšējā vara negribot atdot līdera pozīcijas vietvarā. Debatēs lielākā daļa deputātu klātesošos uzrunāja latviešu un arī krievu valodā, lai gan likums to aizliedz.

Opozīcija izvēlējās acīmredzami nedraudzīgo publiku neuzrunāt, un domes sēdē tā arī neizskanot nevienam argumentam par labu Elksniņa atstādināšanai.

Savukārt Elksniņš pauda, ka nestrādāšot Daugavpils domē ar cilvēkiem, kas mēģinās izmantot viņu, domes kolēģus, pilsētas cilvēkus savu personīgo interešu apmierināšanai. Viņš arī pauda pārliecību pārējās domes partijas nespēs savstarpēji vienoties.

Viņš uzrunā arī sacīja, ka Daugavpilī notiekošais esot signāls visai valstij, ka “tauta neguļ”. Elksniņš pauda, ka jācīnās par to, lai Latvijā tautas vēlēts prezidents.

Andrejs Elksniņš par atbrīvošanu no mēra amata
00:00 / 00:39
Lejuplādēt
Pēc domnieku lēmum nu jau bijušais Daugavpils mērs pauda gandarījumu par iedzīvotāju atbalstu un solīja turpināt darbu: “Mēs cīnīsimies par viņiem [Daugavpils iedzīvotājiem], strādāsim Daugavpils domē, sniegsim lēmumprojektus. Diemžēl pretī mums ir milzīgs ienaidnieks – tā ir korupcija. Eigims un Lāčplēsis ir šīs korupcijas nots. Bet tā nekļūs nekad par viņu pilsētu, viņus gaida politiskā mēslaine.”

Iepriekš izbrīnu par Eigima aiziešanu no koalīcijas pauda pauda mēra vietniece Līvija Jankovska (“Mūsu partija”). Arī sestdien viņa norādīja, ka neizprot, kādēļ Elksniņam vajadzētu mēra amatu atstāt.

Skaļi atbalstītāji

Jau vairāk nekā pusstundu pirms balsojuma pulcējies pamatīgs interesentu skaits. Elksniņš iepriekš sociālajos tīklos bija aicinājis ikvienu nākt un izteikties, un internetā netrūka komentāru, kas lika domāt par iespējamām provokācijām. Par ko liecināja arī domes apkaimē patrulējošo policistu daudzums.

Uz sēdi ieradās aptuveni tūkstoš pilsētnieku, stāvgrūdām piepildot lielo domes sēžu zāli, domes foajē  un laukumu pie domes. Sēde lielās iedzīvotāju intereses dēļ tik rīkota domes ēkas konferenču zālē, un tik un tā ievērojams līdzšinējā mēra atbalstītāju pulks palika aiz durvīm.

Zālē bija redzami arī bijušo Daugavpils mēru Eigima un Lāčplēša kopīgas koalīcijas atbalstītāji, tomēr, zālē ienākot Elksniņam, bija acīmredzami - lielākā daļa sanākušo ir pret mēra nomaiņu.

Pēc Elksniņa gāšanas

Eigims sestdienas pēcpusdienā nolēmis sasaukt vēl vienu Daugavpils domes sēdi.

Tajā lems par divu domes priekšsēdētāja vietnieku atlaišanu un jauna mēra iecelšanu.

Daugavpils domes sēdes tiešraides ieraksts:

Pēc domes sēdes iedzīvotāji turpināja pulcēties pie domes ēkas.

Ziņots, ka no politiskā spēka “Mūsu partija” ievēlētais Rihards Eigims un vēl divi deputāti paziņoja par izstāšanos no Daugavpils domes koalīcijas ar “Saskaņu”, tādējādi sašūpojot Daugavpils mēra krēslu. Pats Elksniņš apgalvoja, ka Daugavpils koalīcija turpina strādāt.

Dienu pēc šāda paziņojuma Elksniņš sasauca sēdi, lai lemtu par Eigima atbrīvošanu no mēra vietnieka amata, taču deputātu balsu šādam lēmumam nepietika. Tajā pašā dienā Elksniņš parakstīja rīkojumu, atstājot Eigimu bez tiesībām parakstīt ar vietnieka darbu saistītus dokumentus.

Vēlāk trīs "Mūsu partijas" deputātu parakstījuši jaunu koalīcijas līgumu ar līdz šim pašvaldības opozīcijā strādājušo “Latgales partiju”, kuru domē pārstāv seši deputāti, tostarp bijušais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis.

Tāpat vēstīts, ka pēc pašvaldību vēlēšanām Daugavpils domē tika izveidota partijas “Saskaņa” un vietējās “Mūsu partijas” koalīcija, kas par pilsētas mēru ievēlēja “saskaņieti” un bijušo Saeimas deputātu Andreju Elksniņu. Pēc pārmaiņām daudzi iepriekšējā laikā ieceltie cilvēki pēdējos mēnešos atbrīvoti, bet to vietā pieņemti jaunajai varai lojālie. 


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt