Elksniņš: «Saskaņa» joprojām uzstāj uz Daugavpils domes ārkārtas vēlēšanām

Politiskā partija "Saskaņa" joprojām uzstāj uz Daugavpils domes ārkārtas vēlēšanām, ceturtdienas rītā Latvijas Radio programmā "Labrīt" sacīja bijušais pilsētas mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa").

"Jau kopš 2017. gada septembra, kopš "Saskaņa" zaudējusi Daugavpils domes vadību, esam uzstājuši uz ārkārtas vēlēšanām. Mēs paredzējām, ka koalīcija starp Rihardu Eigimu un Jāni Lāčplēsi būs neilglaicīga. Viņu koalīcija izira ar korupcijas skandālu, ar siltumenerģijas tarifu skandālu. Mēs nonācām pie situācijas, ka Daugavpilī ir iespējas rīkot ārkārtas vēlēšanas. Mūsu pozīcija nav mainījusies - labākais risinājums ir ārkārtas vēlēšanas," teica Elksniņš.

Telefonsaruna ar Andreju ElksniņuLauris Zvejnieks

  Ceturtdien Daugavpils domes kārtējā sēdē paredzētas domes priekšsēdētāja vēlēšanas. Elksniņš intervijā norādīja, ka tādējādi šīs dienas laikā attīstīsies "patiesie notikumi". Tāpat viņš atzina, ka ir runas par to, ka arī viņš varētu kandidēt uz šo amatu."Saskaņa" nebaidās uzņemties atbildību, taču neesot nekādu koalīcijas līgumu vai vienošanos, pauda Elksniņš. Viņš arī sacīja, ka Daugavpilī saistībā ar OIK ir pārmaksāti vairāk nekā 150 miljoni eiro, tādējādi "Saskaņas" atbalsts kādam politiķim būs atkarīgs no tā, vai šī persona ir bijusi saistīta ar OIK.

  KONTEKSTS:

  Daugavpils dome bez mēra ir jau kopš aizvadītā gada 22. novembra, kad no amata tika gāzts politiķis Rihards Eigims, kas Daugavpils domē ievēlēts no saraksta "Mūsu partija". Ja līdz 22 .janvārim netiks ievēlēts cits domes priekšsēdētājs, balstoties uz likumu “Par pašvaldībām”, Saeimai ir tiesības atlaist domi.

  Sākumā domē koalīciju veidoja “Saskaņa” ar “Mūsu partiju” Andreja Elksniņa vadībā, septembra sākumā situācija mainījās. Andrejs Elksniņš tika gāzts, “Latgales partija” un “Mūsu partija” izveidoja jaunu koalīciju, par priekšsēdētāju ievēlot Rihardu Eigimu. Pašlaik Daugavpils domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs ir domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs no “Mūsu partijas”. Šobrīd pašvaldībā nav arī izpilddirektora.

  Ja Daugavpils pilsētas domē līdz 22. janvārim netiks ievēlēts priekšsēdētājs, dome tiks atlaista. Un, visticamāk, neradot papildu spriedzi budžetam, nākamās vēlēšanas varētu tikt rīkotas kopā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks 25. maijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti