Elksniņš partiju sliecas veidot tikai ar Daugavpils politiķiem; Bartaševičs sadarbību vēl nav piedāvājis

Daugavpils pilsētas mērs Andrejs Elksniņš pēc izstāšanās no "Saskaņas" sācis veidot jaunu pilsētas mēroga politisko spēku. Elksniņš atklāja, ka jau šobrīd viņam ir pietiekami spēcīga komanda, lai veidotu arī partiju Latgales mērogā, neapvienojoties ar kādu citu politisku spēku. Lai gan Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs izteicies, ka vēlas veidot reģionālu partiju ar Elksniņu, personīgi ar viņu par to nav runājis.

Ziņu portālam LSM.lv Elksniņš atklāja, ka par atsevišķas pilsētas mēroga partijas veidošanu Daugavpilī deputāti jau runājuši divu gadu garumā. 

"Šobrīd mēs atrodamies ļoti aktīvā pilsētas partijas formēšanas fāzē. Un mūsu prioritāte ir Daugavpils. Un tikai un vienīgi tad, kad mēs pabeigsim pilsētas līmenī veidot politisko spēku, tad mēs varēsim arī saprast, cik ir šauri Daugavpilī, un tad arī lemsim – kad un ar ko sadarboties reģionā," pauda Elksniņš. 

Daugavpils pilsētas galva norādīja, ka šobrīd koncentrējas uz pilsētas mēroga politiskā spēka izveidi, tāpēc ir pietiekami daudz laika, lai izvērtētu nākotnes perspektīvas. Tāpat Elksniņš sacīja, ka "jau šobrīd pašiem [Daugavpils politiķiem] ir patstāvīga jauda, lai veidotu reģionālo partiju bez jebkāda veida palīdzības un atbalsta". Elksniņš neslēpa, ka Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs nav vienīgais, kas izrādījis interesi veidot kopīgu "lielo Latgales platformu", taču pauda izbrīnu, ka Bartaševičs ar viņu neesot uzrunājis personīgi, bet visa saziņa notiek caur masu medijiem.

KONTEKSTS

Daugavpils mērs Elksniņš 26. janvārī paziņoja, ka pieņēmis lēmumu izstāties no "Saskaņas" un veidot jaunu reģionālu politisko spēku. Lēmumu par izstāšanos no "Saskaņas" pieņēmuši arī visi pārējie partijas domes frakcijas politiķi.

Pirms "Saskaņas" kongresa arī Rēzeknes mērs Bartaševičs bija pieteicis pretenzijas uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa, kā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt."Saskaņā" pieļāva diskusiju par Rēzeknes mēra Bartaševiča vietu partijā. Bartaševičs pirmdien, 6. februārī, tika izslēgts no partijas "Saskaņa". «Saskaņu» pameta vēl 120 biedri no Latgales.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti