Rīta intervija

Rinkēvičs: Latvijā būtiski sākt diskusijas par to, kādu nākotnē gribam redzēt ES

Rīta intervija

"Lattelecom" maina zīmolu uz "tet". Izmaiņas skaidro Juris Gulbis

Andrejs Elksniņš: Daugavpils pilsētas domē ir nepieciešamas ārkārtas vēlēšanas

Elksniņš arī pēc nokļūšanas Daugavpils mēra amatā gatavs ārkārtas vēlēšanām

 Atkārtoti Daugavpils mēra amatā nokļuvušais Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") joprojām uzskata, ka jārīko domes ārkārtas vēlēšanas.

Intervijā Latvijas Radio Latgales studijā Elksniņš teica, ka "Saskaņa" līdz šim brīdim uztur pozīciju, ka būtu nepieciešamas ārkārtas vēlēšanas, jo viņam un viņa komandai neļauj strādāt.

Pēc Elksniņa teiktā, "ne "Saskaņas" frakcijai, ne man [Elksniņam] personīgi nekādas vienošanās, koalīcijas līguma, sadarbības līguma ne ar vieniem no pārstāvētajiem spēkiem domē nav."

Ievēlēšana Daugavpils mēra amatā Elksniņam bijis pārsteigums. Uz galda vienlaicīgi esot bijis arī iesniegums vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram iniciēt domē ārkārtas vēlēšanas.

Lai gan Elksniņš saņēma vairākuma domes deputātu atbalstu, pilsētas galva lēš, ka daži viņu atbalstīja, lai izvairītos no ārkārtas vēlēšanām.

Nedēļas laikā kopš stāšanās amatā Elksniņš Vides investīciju fondā parakstījis līgumu par vairāk nekā 1,1 miljonu eiro piešķiršanu ielu apgaismojumam, viesojies "Latvijas gāzē", lai runātu par iespēju samazināt gāzes tarifus. "Šajās dienās notiek arī ārkārtas sēdē, kur pieņemsim lēmumus par tarifa samazināšanas soļiem, kurus sagaida pilsēta," norādīja Elksniņš. 

Tāpat dome lauzusi līgumus ar korupcijā apsūdzēto uzņēmumu "Modus būve", kura veikusi darbus Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas sporta bāzē, kā arī pilsētas pamatskolā. Pēdējā projektā līgums jau esot lauzts, un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra atjaunojusi korupcijas apsūdzību dēļ apturēto finansējumu. Tā kā ģimnāzijas sporta bāze būvniecība jau sākta, tad pašlaik notiek izvērtējums, lai pieņemtu labāko lēmumu situācijas risināšanai.

Elksniņš vēlas arī pabeigt jaunas katlu mājas būvniecības projektu, lai pilsētas siltumtīkli būtu neatkarīgi no privātajiem piegādātājiem, kuri, pēc Elksniņa teiktā, "darbojas OIK shēmās". Tas jāizdara, jo siltumenerģijas tarifs pilsētā gada laikā esot cēlies no 48 eiro par megavatstundu līdz 57 par megavatstundu, kas ir vairāk nekā 20% kāpums.

Tāpat Elksniņš apturējis atkritumu dedzinātavas rūpnīcas projektu Ķīmijas mikrorajonā līdz brīdim, kad darba grupa, kurā būs gan deputāti, gan eksperti, izvērtēs projekta finansējuma piesaisti, tam izvēlēto vietu, kā arī pārskatīs jaudas. Pēc Elksniņa teiktā, lai rūpnīcu uzbūvētu, nepieciešams domes lēmums.

Dome savu budžetu vēl nav sagatavojusi, gaidot valsts budžeta pieņemšanu. Elksniņš gan pauda, ka pēdējā gada laikā attīstības tendences pilsētā palēninājušās, jo samazinājušies ieņēmumi un palielinājies finansējuma apjoms no izlīdzināšanas mehānisma.

Daugavpils mērs vēlas labi apmaksātas darba vietas un investīciju ienākšanu pilsētā. Svarīgs esot arī skaidrs domes darbs, jo redzams, ka politiskās rotaļas arī turpmāk negatīvi ietekmēs pilsētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti