Elektronisko komunikāciju asociācija aizstāv Plakana kandidatūru uz vietu NEPLP

Elektronisko komunikāciju asociācija aizstāv Anda Plakana kandidatūru uz vietu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sastāvā.

Asociācijas vadītājam Ilmāram Muulam radies iespaids, ka saistībā ar Plakana kandidatūru 2021. gada pašvaldības vēlēšanās Smiltenes novadā no Jaunās konservatīvās partijas saraksta vairākos plašsaziņas līdzekļos bija vērojama aktīva sabiedrisko attiecību kampaņa, lai apšaubītu konkrētā kandidāta kompetenci un politisko neitralitāti.

Muuls atklāj, ka tieši asociācija bijusi Plakana virzītāja. Kā pozitīvos aspektus asociācija uzskatīja Plakana praktisko darba pieredzi Latvijas Radio skaņu inženiera amatā, kā arī darbību Latvijas Radio valdē un iepirkumu komisijā.

Asociācijas pārstāvja ieskatā, līdzšinējam NEPLP sastāvam tehniskā kompetence ir bijusi viena no vājajām vietām.

Pārmērīgs uzsvars esot likts uz nozares administrēšanu, turpretī kopregulēšanas un pašregulēšanas iespēju ignorēšana ir prasījusi lielus resursus, bet efektivitāte varēja būt labāka.

"Tā kā jaunajam NEPLP sastāvam vairs nebūs jārisina sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un sabiedriskā pasūtījuma jautājumi, tad tagad būtu īstais laiks pievērsties nozares pārvaldības uzlabošanas darbiem. Šeit ir nepieciešama dziļa izpratne par tagadnes un nākotnes tehnoloģijām mediju jomā," skaidro Muuls.

Pēc viņa paustā, asociācija labprāt atbalstītu arī citus kandidātus ar pieredzi un zināšanām mediju tehnoloģijās. "Tomēr Andis Plakans ir vienīgais no desmit pretendentiem ar skatījumu, kā šos jautājumus risināt," pārliecināts Muuls.

Viņš atklāj, ka asociācijai ir bijis zināms, ka Plakans ir mēģinājis kandidēt novada pašvaldību vēlēšanās ar vēlmi realizēt savas zināšanas sava novada labā. Asociācija pauž nožēlu, ka Latvijas vēlēšanu sistēma neļauj kandidēt uz iekļūšanu pašvaldībā saimniecisku jautājumu risināšanai bez kādas politiskās partijas atbalsta.

"Tā kā partija, no kuras Andis Plakans kandidēja pašvaldību vēlēšanās, nesaņēma nepieciešamo mandātu skaitu, Andis Plakans no politiskās partijas ir izstājies un nekādas citas viņa politiskās aktivitātes nav zināmas," pauž Muuls, kurš atzīmē, ka,

viņaprāt, pret Plakanu vērstā sabiedrisko attiecību kampaņa ir kādu citu kandidātu mēģinājums "atbrīvot sev ceļu".

KONTEKSTS:

Cilvēktiesību komisija otrdien, 25. janvārī, nolēma balsojumam Saeimā uz NEPLP locekļu četriem vakantajiem amatiem virzīt Ivaru Āboliņu, Aurēliju Ievu Druvieti, Ilvu Milzarāju un Plakanu.

Āboliņš ir pašreizējais NEPLP priekšsēdētājs, Druviete ieņem NEPLP priekšsēdētāja vietnieces amatu, Milzarāja ir bijusī Latvijas Radio 5 programmas direktore, bet Plakans ir datoru tirgotāja SIA "NT Piedzīvojumi" valdes loceklis un bijušais Latvijas Radio skaņu inženieris.

Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas biedri ir elektronisko sakaru komersanti un privātpersonas, kuras vēlas sniegt personīgo ieguldījumu nozarē. Asociācijas mērķis ir elektronisko komunikāciju nozares attīstības veicināšana, biedrības biedru interešu pārstāvēšana attiecībās ar starptautiskajām organizācijām, Latvijas valsts un sabiedriskajām institūcijām, kā arī komercstruktūrām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt