Elektroniski studijām pieteikušies 9728 jaunieši

Ir noslēgusies pieteikšanās studijām 11 Latvijas augstskolās, kuras iekļāvušās vienotajā pieteikumu iesniegšanas tīklā, tajā studijām pieteikušies 9728 reflektanti, liecina statistikas dati par apstiprinātajiem pieteikumiem uzņemšanai pamatstudiju programmās līdz otrdienas rītam plkst.9.

Pirmdiena bija pēdējā diena, kad savu pieteikumu varēja apstiprināt kādā no dokumentu pieņemšanas vietām.

Visvairāk pieteikumu saņemts studijām Latvijas Universitātē (LU) - 18 305 un Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) - 15 152. Viens reflektants varēja iesniegt pieteikumus vairākās programmās, tāpēc pieteikumu ir vairāk nekā reģistrēto reflektantu.

Šogad populārākās pamatstudiju programmas Latvijas Universitātē ir "Datorzinātnes" un "Komunikācijas zinātne", savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē - "Datorsistēmas" un "Informācijas tehnoloģija", liecina augstskolu sniegtā informācija.

Latvijas Lauksaimniecības universitātei ir 3631 apstiprināts pieteikums, Daugavpils Universitātei - 2022, Liepājas Universitātei - 1449, Rēzeknes Augstskolai - 1381, Vidzemes Augstskolai - 950, Banku augstskolai - 918, Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolai - 802 pieteikumi.

Vismazāk apstiprināto pieteikumu ir studijām Ventspils Augstskolā un Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā - attiecīgi 755 un 345 pieteikumi.

Ja izvēlētajās programmās ir iestājpārbaudījumi, tad reflektantiem tie jākārto no šodienas līdz 19.jūlijam. E-pakalpojumā reflektanti var sekot līdzi pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus.

Vienotās uzņemšanas pamatstudiju programmās pirmā kārta noslēgsies 19.jūlijā plkst.19. Ja reflektants konkursa pirmajā kārtā būs iekļuvis studiju programmā, kas bijusi viņa pirmā prioritāte, tad viņš var doties uz izvēlēto augstskolu reģistrēties studijām.

Ja reflektants nav ieguvis studiju vietu pirmajā kārtā, tomēr vēlas studēt, tad no 19.jūlija līdz 23.jūlija plkst.16 ir iespējams reģistrēties otrajai kārtai. Konkursa otrās kārtas noslēgums būs 23.jūlijā plkst.19, un tie būs galīgie konkursa rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt