Ekumeniskajā Krusta ceļā iesaistās arvien vairāk mākslinieku

Jau astoto gadu Vecrīgā notiek ekumeniskais Krusta ceļš. Tā ideja ir pulcināt kopā dažādu konfesiju kristiešus, lai kopīgi apcerētu ne tikai Lielās Piektdienas notikumus, bet arī pašreizējo laiku mūsu valstī un cilvēku dzīvēs notiekošo. Gadu no gada Krusta ceļa procesijā iesaistās arvien vairāk profesionālu mākslinieku. 

Krusta ceļa organizēšanā iesaistījusies arī Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska. Aktrise stāsta, ka tāda mēroga pasākumi kā Krusta ceļš būtu jāorganizē mēnešiem ilgi, tomēr šobrīd tas notiek krietni īsāku brīdi. Procesa dalībniekiem gan ir svarīgāka emocionālā sajūta, kas tiek radīta, ne burtiski izpildījums.

"No debesīm mūs vērtē, cik atklāti un ar kādu mīlestību mēs to darām. Bet cilvēki mūs redz tad, ja sirdsmīlestība starp mums un Dievu ir notikusi. Tad cilvēki to izjūt, un tad vairs nav svarīgi, vai viņš tur sastomījās vai mazliet klusāk pateica to frāzi. Tā nav luga. Tā nav profesija šajā situācijā," saka Jančevska.

"Viņi [mākslinieki] tiek aicināti vai uzrunāti, bet tā [izvēle] notiek paša sirdī, un tas ceļš tur arī aizved," aktrise skaidro, kāpēc mākslinieki piedalās Krusta ceļā. Viņa norāda, ka "tur esot un saprotot, kas tas ir, tad šī pārmaiņa ir notikusi uz labi pusi".

Krusta ceļš piektdien notiks Rīgas, Madonas, Liepājas, Krāslavas, Ludzas, Valmieras, Ventspils, Daugavpils, Aglonas, Olaines, Dobeles, Saldus, Talsu, Kandavas, Cesvaines, Pāvilostas, Bēnes, Auces, Līvbērzes, Baltinavas, Raipoles u.c. Latvijas vietās.

Septīto gadu ekumenisks Krusta ceļš norisināsies Vecrīgas ielās. Uz to ik gadus pulcējas vairāki tūkstoši dažādu tautību un konfesiju cilvēki. Šogad tajā īpaši tiks akcentēta piedošanas tēma, kas ir svarīgs solis ceļā uz izlīgumu starp tautām un personām. Ekumeniskais Krusta ceļš pa Vecrīgas ielām sāksies ar arhibīskapa uzrunu plkst. 12 pie Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles. Tā dalībnieki, izdzīvojot Krusta ceļas stacijas, apstāsies dažādās Vecrīgas vietās, kur notiks profesionālu aktieru iestudēti uzvedumi, apceres, kā arī priesteru un mācītāju vadītas meditācijas, kas ļaus vēl vairāk iedziļināties Kristus ciešanu noslēpumā.

Uzvedumus šī gada gājienam iestudē aktrise un jaunā režisore Inga Tropa. Tajos piedalīsies aktieri Kaspars Znotiņš, Zane Jančevska, Kaspars Aniņš, Ieva Aniņa, Januss Johansons, u.c. Krusta ceļa noslēgums plānots aptuveni plkst. 14.30 pie Rīgas Doma baznīcas, kur Krusta ceļa dalībniekus uzrunās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Interesenti aicināti pulcēties pie Rīgas sv. Jēkaba katedrāles jau sākot no plkst. 11.30, jo pusstundu pirms gājiena sākuma ieliņā starp baznīcu un Saeimas ēku būs muzikāli priekšnesumi un dažādi garīgi lasījumi, kas palīdzēs noskaņot sirdi Krusta ceļam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti