Ēku pie nodegušā Kalnciema ielas grausta iekļauj kultūras pieminekļu sarakstā; īpašnieks vēršas tiesā

Vietējas nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā iekļauts jūgendstila nams Pārdaugavā, Raņķa dambī 14, kas atrodas vienā ansamblī ar pērn ugunsgrēkā nodegušo Kalnciema ielas namu. Īpašnieks ar to nav apmierināts un vērsies tiesā.

Kā saglabājamās vērtības eksperti akcentē ēkas ārējo veidolu un fasāžu arhitektonisko apdari. Ēka sarakstā iekļauta ar individuālo aizsardzības zonu, kas aizliedz tās tuvumā celt 12 stāvu mājas, kā to pieļauj topošais teritorijas plānojums.

Pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris Latvijas Radio pastāstīja, ka ēkas īpašnieks šo lēmumu apstrīdējis.

Jānis Asaris: Par ēku pie nodegušā Kalnciema grausta Māra Rozenberga

  Uzņēmums, kuram pieder ēkā, pieteikumu ar ierosinājumu atcelt pārvaldes lēmumu, Administratīvajā rajona tiesā iesniedza 1.jūlijā. 

  “Tā kā mūs attiecībā uz šo objektu, iespējams, gaida vēl kaut kāda tiesvedība, jo viņi ir uzskatījuši, ka nav ņemts vērā un pietiekami uzklausīts un izvērtēts viņu viedoklis, un tā tālāk un tā joprojām, kaut gan, protams, šī sarakste par šo objektu ar īpašniekiem bija no pērnā gada nogales,” pastāstīja Asaris.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti