Ekspremjera Emša uzņēmumu tur aizdomās par pārkāpumiem bīstamo atkritumu apsaimniekošanā

Valsts vides dienests (VVD) ir sācis administratīvo lietvedību par darbību bez finanšu nodrošinājuma pret bīstamo atkritumu apsaimniekotāju SIA "Eko Sistem Serviss", kura līdzīpašnieks ir arī ekspremjers, viens no Latvijas Zaļās partijas dibinātājiem Indulis Emsis.

Kā aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča, VVD Daugavpils reģionālā vides pārvalde konstatējusi būtiskus pārkāpumus bīstamo atkritumu apsaimniekotāja "Eko Sistem Serviss" darbībā, jo uzņēmums turpināja savākt bīstamos atkritumus, ignorējot Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikto prasību par finanšu nodrošinājuma nepieciešamību. Bukleviča skaidroja, ka šāda rīcība tiek uzskatīta par darbību bez B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas.

Viņa norādīja, ka arī iepriekš uzņēmumam "Eko Sistem Serviss" vairākkārt bijuši pārkāpumi, ilgstoši uzglabājot bīstamos atkritumus, kas pārsniedz B kategorijas atļaujā noteikto vienlaicīgi uzglabājamo daudzumu.

Par to uzņēmums ticis administratīvi sodīts.

"Patlaban VVD Daugavpils pārvalde ir sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību par darbības veikšanu bez B kategorijas atļaujas. Par šādu pārkāpumu juridiskajām personām var uzlikt naudas sodu no 500 eiro līdz 2900 eiro," sacīja Bukleviča.

VVD pārstāve skaidroja, ka Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikts, ka atkritumu apsaimniekotājam, kas veic atkritumu pārvadāšanu un uzglabāšanu, visu izsniegtās atļaujas darbības laiku jābūt spēkā esošam finanšu nodrošinājumam, kas garantē līdzekļu esamību gadījumā, ja uzņēmums nevar izpildīt savas saistības un valstij jāiesaistās uzkrāto un nepārstrādāto atkritumu savākšanā un apsaimniekošanas organizēšanā.

Darbības veikšana bez finanšu nodrošinājuma tiek uzskatīta par darbības veikšanu bez atļaujas. Tas ir rupjš atkritumu apsaimniekošanas normatīvo aktu pārkāpums, uzsver VVD.

VVD Daugavpils pārvaldes pārraudzībā esošajā teritorijā patlaban no 73 uzņēmumiem, kuri saņēmuši B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas vai atkritumu apsaimniekošanas atļaujas un kuriem jābūt spēkā esošam finanšu nodrošinājumam, informāciju par to nav iesnieguši 33 uzņēmumi, piebilda Buklēviča.

Vairāki no tiem ir vērsušiem VVD Daugavpils pārvaldē ar paskaidrojumiem, ka apdrošināšanas kompānijas un kredītiestādes atteikušās izsniegt pirmā pieprasījuma garantijas vēstules vai apdrošināšanas polises.

"Normatīvais regulējums neparedz finanšu nodrošinājuma iesniegšanas termiņa pagarināšanu, tāpēc vides inspektori, kontrolējot atkritumu apsaimniekotāju darbību, šim faktam turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību un, ja uzņēmumam tāda nebūs, piemēros normatīvajos aktos noteiktos piespiedu mehānismus un administratīvos sodus," teica Bukleviča.

VVD aicina uzņēmumus, kas rada atkritumus un nodod tos atkritumu apsaimniekotājiem, un iedzīvotājus nesadarboties ar tādiem atkritumu apsaimniekotājiem, kuri nepilda Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikto prasību par finanšu nodrošinājuma nepieciešamību, norādīja VVD pārstāve.

Emsis aģentūrai LETA neko par "Eko Sistem Serviss" pārkāpumiem nevarēja komentēt, jo viņš jau pirms gadiem septiņiem esot "atkratījies no tā uzņēmuma".

"Esmu pārsteigts, ka uzņēmums nav sakārtojis dokumentus. Šajā uzņēmumā negūstu labumu," apgalvoja ekspremjers.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Eko Sistem Serviss" apgrozījums pagājušajā gadā bija 41 568 eiro, kas bija par 58% mazāk nekā 2017.gadā. Uzņēmums pērn strādājis ar 10 462 eiro zaudējumiem, savukārt vēl gadu iepriekš tas nopelnījis 16 905 eiro.

Uzņēmuma dalībnieki ir Aleksandrs Jevtušoks, kuram pieder 50% uzņēmuma daļu, savukārt Ērikam Trukšānam un Emsim pieder pa 25% uzņēmuma daļu katram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt