Rīta intervija

Pulkvežleitnants Ervīns Kopeika par rezerves kareivju mācībām

Rīta intervija

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis par vidusskolu kritērijiem

Ojārs Skudra par Latvijas politikas peripetijām

Eksperts: Par «Vienotības» galu var runāt tikai tad, ja nereformē partijas vadību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai gan pieci politiķi paziņojušu par izstāšanos no partijas “Vienotība”, Latvijas Universitātes asociētais profesors, politikas eksperts Ojārs Skudra nesteidza to saukt par šī politiskā spēka beigām. Bet, viņaprāt, šovasar gaidāmajā kongresā būtu vajadzīga partijas vadības reformēšana.

Intervijā Latvijas Radio Skudra norādīja, ka pagaidām atšķēlušos politiķu mērķis nav ietekmēt valdošās koalīcijas stabilitāti, jo viņi paziņojuši, ka darbosies “Vienotības” frakcijas sastāvā.

“Pēc būtības “Vienotība” sauc sevi par liberāli konservatīvu partiju. Šie pieci deputāti, kas izstājušies, prāto par liberālas partijas dibināšanu, lai gan bijuši liberāli konservatīvā partijā. Sarunas tikko notikušas ar sociāli demokrātisko partiju “Progresīvie”, kas izveidota šā gada februārī. Un, kā var saprast, šīs sarunas beidzās neveiksmīgi,” situāciju iezīmēja Skudra.

Taujāts, vai tas nozīmē “Vienotības” galu, viņš pauda – par to var runāt tikai tad, ja partijas kongresā netiktu reformēta partijas vadība. Ja runa ir par nopietnu partijas tālākpastāvēšanu, Skudra sagaida, ka kongresā tiktu pieņemti kādi “jauni partijas dokumenti”. Tas liecinātu par būtisku un nopietnu pārkārtošanos “Vienotībā”.

Viņa ieskatā ticamākais kandidāts uz “Vienotības” vadību pašlaik ir Saeimas deputāts Edvards Smiltēns.

Ziņots, ka Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, kā arī Aleksejs Loskutovs uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no partijas "Vienotība". Tomēr līdz esošā sasaukuma beigām šie deputāti turpinās darboties "Vienotības" Saeimas frakcijā.

Tikmēr pašreizējais "Vienotības" valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs paziņoja, ka atkārtoti uz šo amatu nepretendēs

Piebalgam neizdevās sasniegt viņa izvirzīto mērķi par partijas reitingu celšanu - maijā par "Vienotību" bija gatavi balsot vien 4% aptaujāto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti