Panorāma

Domstarpības par pensiju indeksāciju

Panorāma

Pārdos lielu daļu valsts kapitālsabiedrību

Vēlē nepārstāvēto parlamentu

Eksperts: «Nepārstāvēto parlaments» ir signāls par integrācijas problēmām

Vairāk nekā desmit tūkstoši Latvijas iedzīvotāju piedalījās pretrunīgi vērtētā „nepārstāvēto parlamenta” vēlēšanās. Tā ir institūcija, kas plāno aizstāvēt Latvijas nepilsoņu intereses. Vairāki aptaujātie eksperti norādīja, ka šāda parlamenta veidošana ir signāls problēmām integrācijas jomā un politiķiem nevajadzētu stāvēt malā.

„Nepārstāvēto parlaments” nebūs un nevar būt otrā Saeima, tā apgalvo vēlēšanu rīkotāji. Tā būs nevalstiska institūcija, kas risinās un pārstāvēs nepilsoņu intereses sarunās ar valsts un starptautiskajām iestādēm un organizācijām. Sola arī veicināt naturalizācijas procesu.

„Jebkurš valstsvīrs, kurš saprot, ka Latvijai ir jāattīstās, ka mums vajag saliedēt sabiedrību, viņš agrāk vai vēlu sāks ar mums runāt, jo mēs piedāvājam iespējamu risinājumu,” norāda organizācijas “Nepilsoņu kongress” pārstāve Elizabete Krivcova.

Nepārstāvēto parlamenta vēlēšanas notiek kopš 1.jūnija, vēlēšanu iecirkņi tika izveidoti daudzās Latvijas pilsētās. Otrdien, vēlēšanu pēdējā dienā, vislielākā aktivitāte notika Rīgas centrā.

Uz 30 vietām parlamentā pretendē 60 cilvēki. Kandidātu vidū ir gan Latvijas pilsoņi, gan nepilsoņi no visiem Latvijas reģioniem. Arī balsot šajās „vēlēšanās” ir tiesības gan pilsoņiem, gan nepilsoņiem.

„Nepārstāvēto parlamenta” vēlētāja, Latvijas pilsone Lidija klāsta: „Notiek diskriminācija. Kāpēc cilvēkiem nedod pilsonību, tiem, kuri šeit ir dzimuši? Nekādas tiesības viņiem nedod. Mans dēls šeit ir piedzimis, un viņš ir nepilsonis. Kas viņš vispār ir?”

Latvijas nepilsone Nadežda stāsta, ka grib būt sadzirdēta: „Mani sauc Nadežda jeb cerība, un es vienmēr dzīvoju ar cerību. Un, ja mēs klusējam, tas ir slikti. Bet, ja pulcējamies kopā, tas ir labi. Es nesūdzos par valdību, vienkārši gribu, lai mani kāds sadzirdētu.”

„Ir nepatīkami ieskatīties savās kļūdās vai problēmās. Bet tas, ka mums ir parādījies šāds parlaments bez pilnvarām, bet ar piedāvājumu kaut kam piederēt, nozīmē ka integrācijas politikai ir nopietnas problēmas,” skaidro integrācijas eksperts, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesors Deniss Hanovs.

„Un pēc būtības šīs parlaments ir zemā atzīme līdzšinējam procesam,” norāda profesors Hanovs.

Hanovs uzskata, ka valdošajiem politiķiem nevajadzētu ignorēt topošo institūciju un vajadzētu sākt dialogu.

Pēc vēlēšanu rīkotāju datiem, līdz septiņiem vakarā nepārstāvēto parlamenta vēlēšanās nobalsojuši 14 tūkstoši iedzīvotāju. Balsošana turpinās līdz desmitiem vakarā.

Tikmēr, kā “Panorāma” noskaidroja, Drošības policija turpina izskatīt Nacionālās apvienības iesniegumu, kurā politiķi prasa pārbaudīt, vai nepārstāvēto parlamenta vēlēšanas nav uzskatāmas par valsts varas gāšanas organizēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti