Euranet Plus

Latvijā ceļu satiksmē bojāgājušo skaits pēdējo 7 gadu laikā krities par 38%.

Euranet Plus

Eiropas Komisija piedāvā jaunus patērētāju tiesību stiprināšanas pasākumus

Uģis Lībietis par svarīgākajiem notikumiem Eiropā šonedēļ

Eksperts: Latvijas iedzīvotāju izpratne par datu aizsardzību ir pieaugoša

''Facebook'' lietotāju datu nodošana kompānijai ''Cambridge Analytica'' ir bijusi ļoti apjomīga un skārusi arī Latviju (vairākus tūkstošus lietotāju), kaut arī par to īpaši netiek ziņots. Datu valsts inspekcijas Eiropas Savienības un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Lauris Linabergs intervijā Latvijas Radio apliecina, ka tas rada satraukumu - kā katra datu apstrāde, kas var vadīt apdraudējumu. Taču jāvērtē katrs gadījums, lai saprastu, kāds apdraudējums radīts.

Linabergs norāda, ka Eiropas kontekstā visi ir vienādās pozīcijās. Jaunās Datu aizsardzības regulas pamats arī ir – harmonizēt piemērojamību visas Eiropas robežās.

''Latvijas iedzīvotāju izpratne par datu aizsardzību ir pieaugoša. Mēs pēdējo gadu laikā ļoti daudz esam darījuši, lai šo izpratni vairotu,'' norāda Linabergs. Dažādās jomās tieši specifikas dēļ būs gan zinošāki – piemēram, bankas, telekomunikāciju uzņēmumi, gan mazāk zinoši lietotāji.

Jaunā Datu aizsardzības regula attīsta līdzšinējā regulējumā iekļautos principus, vienlaikus bagātinot rīku klāstu, kas ir uzņēmumu un iedzīvotāju rīcībā, vairojot datu subjekta kontroles tiesības tieši par datu izlietojumu.

''Katram uzņēmējam būtu jāpadomā, vai es esmu darījis pietiekami, lai manā rīcībā nodotie dati ir gana droši. (..) Jo lielāka rūpība būs datu aizsardzībā, jo mazāka iespēja, ka izveidosies situācija, kāda ir pašlaik feisbukam,'' uzsver Linabergs. Viņaprāt, Eiropas datu aizsardzības regulējums pašlaik ir progresīvākais pasaulē un citi reģioni uz to ''skatās kā uz ceļa rādītāju, uz ko tiekties.''

KONTEKSTS:

Tāpat kā citur pasaulē Eiropas Savienībā bažas radījušas ziņas, ka aptuveni 87 miljoni sociālā tīkla ''Facebook'' lietotāju dati ir nodoti kompānijai „Cambridge Analytica”, neinformējot par to lietotājus. Vairāki miljoni no šiem lietotājiem nāk arī no Eiropas, tostarp vairāki tūkstoši no Latvijas. Eiropas Komisija ir pieprasījusi ''Facebook'' skaidrot radušos situāciju. Datu aizsardzība ir kļuvusi īpaši aktuāla arī laikā, kad Eiropas Savienībā jau pēc mēneša spēkā stāsies jaunā Datu aizsardzības regula. Gan ''Facebook'', gan citām lielajām interneta kompānijām arī būs jāpakļaujas šai regulai, un ''Facebook'' vadītājs Marks Cukerbergs jau pieļāvis, ka šīs eiropiešu prasības varētu piemērot arī globālā mērogā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti