Ekspertīze: Jaunbērzes traģēdijā cilvēki saindējās ar metāna gāzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Tiesu medicīnas ekspertīzes atzinums liecina, ka Jaunbērzes nelaimes gadījumā cilvēku nāves iemesls ir bijis saindēšanās ar metāna gāzi.

Tā raidījumā „Krustpunktā” trešdien, 21.septembrī pavēstīja Valsts darba inspekcijas Darba aizsardzības nodaļas vadītāja Sandra Zariņa.

Vasarā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kuru dēļ gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Zariņa no Darba inspekcijas norādīja, ka tieši otrdien saņemts medicīnas ekspertīzes slēdziens, taču kopumā par gadījumu izmeklēšana vēl turpinās.

„Tie cilvēki pat nenojauta, ka viņiem ir šāds risks un apdraudējums dzīvībai. Pāris sekunžu laikā, ieelpojot vai ieejot slēgtā telpā, ar viņiem var būt tik traģiskas sekas. Protams, ka viņi nebija izvērtējuši riskus un nekādu apmācību arī nebija. Viņi darīja kā mācēja. Līdz šim nekas nebija noticis, taču šī bija liktenīga reize,” norāda Zariņa.

Viņa uzsver, ka šī ir mācība arī citām zemnieku saimniecībām, piemēram, jāpārdomā, vai ir ventilācija. Nākamgad, lai cilvēki apjaustu risku dzīvībai, zemnieku saimniecības būs konsultācijas un apmācības.

Jau ziņots, ka 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Negadījums noticis kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ, avārijas rezultātā noplūduši kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūduši arī piegulošajā teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti