Panorāma

Latvijas pārvadātāji izjūt autobusu vadītāju trūkumu

Panorāma

Latvija palīdzēs imigrācijas krīzes skartajai Lietuvai

Saeimas ēkai beidzot sola remontu

Eksperti uzskata – Saeimas ēkas restaurācija būs sarežģītāka par Rīgas pils atjaunošanu

Plaisas, telpas, kur bīstami uzturēties, slēgtas kāpnes – tāda ir situācija Saeimas ēkā. Jēkaba ielas nama remonts plānots pēc diviem gadiem, un eksperti lēš, ka parlamenta ēkas būvdarbi būs daudz ievērojamāki par Rīgas pils atjaunošanu. Sagatavošanās darbi remontdarbiem jau sākušies.

Jau vairāk nekā gadu atsevišķi Saeimas kabineti ir slēgti, jo tajos atrasties ir bīstami. Slēgtas arī vienas no ēkas kāpnēm. Arī ēka no ārpuses vietām saplaisājusi. Saeimas prezidijs lēmis nodot ēku Valsts nekustamo īpašumu aģentūras pārziņā remontdarbu veikšanai. Pārcelšanās paredzēta gan tikai pēc diviem gadiem jaunās, 14. Saeimas darba sākumā.

Saeimas sekretārs Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) norādīja: “Sapratām, ka gada laikā, kas palicis 13. Saeimā, nepaspēsim to izdarīt. Sagatavosim tehniski un juridiski nodošanu, atdevām budžetā naudu, kas bija paredzēta  projekta sagatavošanai.”

Valsts nekustamo īpašuma aģentūrā cer, ka izdosies īpašumu saņemt jau šogad, lai bez liekas kavēšanās varētu sākt ēkas izpēti. 

“Ēkas tehniskais stāvoklis ir slikts, zudusi inženiertehniskā veiktspēja. Mēs valdības lēmumu ceram sagaidīt šogad,” pauda aģentūras attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis-Pigits.

Aģentūrā lēš, ka izpēte un remondarbi varētu aizņemt aptuveni piecus gadus. Par izmaksām, pirms veikts novērtējums un sastādīta tāme, esot pāragri runāt. Taču Saeimas ēkas rekonstrukcija būšot sarežģītāka nekā nesenā Rīgas pils rekonstrukcija.

Ivanovskis-Pigits sacīja: “Es teiktu, ka šis varētu būt sarežģītāks objekts nekā Rīgas pils. Šeit ir daudz sienu gleznojumu.”

Valsts nekustamo īpašumu aģentūrai būs jāatrod jauna ēka, uz kuru varētu pārvākties ēkā strādājošie un kur varētu notikt plenārsēdes.

“Lai viņi gatavo projektu, piedāvā, kur varam strādāt, jo mēs negribam īrēt no komersantiem, bet gribam no valsts,” atklāja deputāts Klementjevs.

Varianti par jaunajām mājām esot vairāki – piemēram, turpat Vecrīgā esošais tā dēvētais Kaķu nams,  agrākā Rīgas Tehniskās universitātes ēka un vēl vairāki citi objekti. 

Saeimas prezidijs apstiprinājis arī nākamā gada budžeta pieprasījumu. Izdevumi plānoti līdzīgi kā šogad – nepilni 24 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt