Rīta Panorāma

Intervija ar Līgu Meņģelsoni

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Ameriku

Intervija ar premjerministri Laimdotu Straujumu

Eksperti rosina KNAB pārraudzību nodot IeM

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbību izvērtējošā ekspertu grupa rosina iestādi nodot pārraudzībā Iekšlietu ministrijai (IeM), Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja premjere Laimdota Straujuma (Vienotība).

Biroja darbību izvērtējošās ekspertu darba grupa, kuru vada IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, pirmdien sniedza savus priekšlikumus premjerei.

Eksperti rosina KNAB pārraudzību nodot no premjera Iekšlietu ministrijai, atklāja Straujuma.

Premjere pauda atbalstu šādam priekšlikumam: „Uzskatu, ka tas ir ļoti saprātīgi, ka KNAB kontrole un uzraudzība būs līdzīgi kā citām tiesībsargājošajām iestādēm.”

Balstoties uz darba grupas secinājumiem, premjere pauda pārliecību, ka pārraudzības nodošana neietekmēs KNAB neatkarību. Premjere gatavojas šo priekšlikumu pārrunāt arī koalīcijā, pirms tam iepazīstoties arī ar Valsts kancelejas sagatavoto ziņojumu.

Tāpat Straujuma norāda, ka darba grupas ziņojumā KNAB darbs kopumā tiek vērtēts apmierinoši. Problēmas gan esot apkarošanas blokā, kur ilgstoši netiek pabeigti daži kriminālprocesi. Tomēr tas, iespējams, saistīts ar lietu sarežģītību.

 Korupcijas pētnieks Valts Kalniņš atzīst, ka KNAB nodošana Iekšlietu ministrijas pārraudzībā pati par sevi neko būtisku neizmainīs. Jautājums ir par detaļām, kuras politiķi publiski vēl nav apsprieduši.

„Jautājums ir par to, vai no šīs reformas rezultātā arī mainītos kaut kādi citi apstākļi, tur kaut kas attiecībā uz KNAB amatpersonu iecelšanu amatā, atbrīvošanu no amata,” norādīja Kalniņš.

Trešdien gaidāms vēl vienas darba grupas – šoreiz Valsts kancelejas veidotas – atzinums par iespējamām izmaiņām KNAB darbu nosakošajos likumos.

Iepriekš Latvijas Televīzija ziņoja, ka ekspertu darba grupa varētu rosināt, ka jāreorganizē KNAB, un tas turpmāk vairs nebūtu neatkarīga iestāde. Darba grupas vadītāja Pētersone-Godmane uzsvēra, ka pārraugošā institūcija miaņa neapdraudētu KNAB neatkarību.

Tāpat pašreizējais biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks iecerējis KNAB reorganizāciju, un plānots uzteikt darbu vairākiem desmitiem biroja darbinieku, tiem piedāvājot amata vietas jaunveidojamās nodaļās. Paredzēts ar 20.oktobri izdarīt izmaiņas KNAB struktūrā, darbinieku štatu un amatu sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti