Eksperti pauž nožēlu un ir šokēti par «Adidas» praksi izmantot PSRS simboliku

Nožēla, izbrīns, šoks un atziņa, ka globālais bizness aizvien vairāk nojauc morālās un ētiskās robežas – šādi eksperti vērtē Vācijas sporta preču giganta “Adidas” rīcību, sākot kreklu tirgošanu ar PSRS simboliku. Otrdien, 8. maijā, gan šī prece no pārdošanas izņemta.

“Adidas” rīcība izsauca asu reakciju gan Latvijā, gan citur.

Sarunā ar Latvijas Radio raidījumu “Pēcpusdiena” Ārlietu ministrijas pārstāvis Gints Jegermanis otrdien atzina, ka šis gadījums pierāda, ka Eiropā aizvien nav skaidrs, kādu lomu savulaik spēlēja PSRS.

“Var tikai pabrīnīties, ka kādam ienāk prātā vēl izmantot šādu simboliku,” saka Jegermanis.

“Šīs konkrētās kompānijas solis var izsaukt tikai nožēlu un izbrīnu,” bilda ministrijas pārstāvis, atgādinot, ka Latvijas allaž nosodījusi abus – padomju un nacistisko – režīmus, jo tajos pastrādāti smagi noziegumi.

 

Savukārt “Mediju tilts” valdes priekšsēdētāja Laura Minskere atzina, ka jūtas šokēta par notikušo. “Adidas” ir kompānija, kuras centrālais ofiss atrodas Vācijā – valstī, kur it kā ikvienam vajadzētu būt skaidram, kas ir PSRS. Tāpat viņa bija neizpratnē, kā no uzņēmuma tēla veidošanas viedokļa “Adidas” ir pieļāvusi šādu rīcību, tiktāl atkāpjoties no pašu nospraustajām vadlīnijām.

“Šāds gadījums… es to vienkārši nespēju izprast. Vai nu tas ir klajš mēģinājums nopelnīt (..)

vai arī reklāmista vai cita cilvēka, kas strādāja ar šo [projektu], cilvēciskās ambīcijas,” minēja Minskere. Viņasprāt, ir pārsteidzoši, ka “Adidas” nav atvainojusies par notikušo. “Es neatradu ne pušplēsta vārda, kurā viņi mēģinātu skaidrot šo situāciju,” sacīja sabiedrisko attiecību eksperte.

Savukārt socioloģe Dagmāra Beitnere Le Galla uzmanību vērš, ka uzņēmējdarbībā un patērniecībā ētikas robežas tiek pārkāptas. “Mēs dzīvojam laikmetā, kurā visas patērniecības industrijas praktizē robežu pārkāpšanu,” sacīja Le Galla. Ja to dara globāla kompānija, tad kaut kas nav kārtībā ar ētiku, viņa pauda. “Tur, kur ir liela nauda, tur ir grūti apzināties kādas morāles robežas,” norādīja socioloģe.

Viņa arī atgādināja, ka Krievijai, kas aizstāv PSRS un ļauj izmantot tās simboliku, ir savdabīgas attiecības ar Vāciju, kurās tās “viena otru silda”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti