Panorāma

NEPLP atlaiž LTV valdes locekļus

Panorāma

Partiju reitingi decembrī

Eksperti: NEPLP jāuzņemas atbildība par LTV valdes darbu

Eksperti: NEPLP jāuzņemas atbildība par LTV valdes darbu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) gada pēdējā darba dienā pieņemtais lēmums nekavējoties atlaist no darba divus Latvijas Televīzijas valdes locekļus – priekšsēdētāju Ivaru Belti un Sergeju Ņesterovu - pārsteidzis mediju nozares ekspertus. Viņi norāda, ka LTV valdes darba kvalitāte ir arī mediju uzrauga atbildība, bet vēl pavisam nesen padome LTV darbu novērtējusi kā labu. Tādēļ tagad padomes locekļiem pienāktos daudz rūpīgāk skaidrot, kādēļ nostāja tik pēkšņi mainījusies.               

Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Ivonna Plaude norādīja, ka “jebkuri finanšu pārkāpumi, ja tādi ir bijuši, noteikti ir arī NEPLP atbildība”.

“Es neredzu acīmredzamu pamatu, kādēļ būtu atlaižama televīzijas valde,” pauda Plaude.

“Nekā tāda skandaloza, ka kaut kas būtu neizdarīts līdz galam, kaut kas nebūtu paveikts vai būtu notikusi izšķērdēšana. Nevar izšķērdēt to, kā nav. Vienīgais man zināmais gadījums ir šis studijas pirkums, bet nevar vainot televīzijas valdi par to, ka tā nav saņēmusi līdzekļus, kas tai nav piešķirti. Nevar viņiem likt par diviem miljoniem nopirkt studiju, iedot vienu miljonu un pateikt – izdomājiet paši, kur ņemsiet to otru!” sacīja Plaude.

Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns savukārt norādīja, ka “droši vien vērts paturēt prātā arī faktu, ka arī pašreizējai padomei reputācija nav pati ideālākā. Atcerēsimies, ka tur darbojas cilvēki, kas iepriekš sevi ļoti skaidri parādījuši kā privāto mediju lobētāji.”

“Ņemot vērā visu šos apstākļus, padomei, iespējams, vajadzēja rīkoties mērenāk, bet ar skaidru mērķi – rūpēties par tiesiski pareizu un atbilstošu publisko līdzekļu izmantošanu TV darbā un attīstībā. Taču pakāpenības vietā tika izvēlēta giljotīna,” secināja Kaprāns.  

Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs atzina, ka “var būt kavēšanās ar plānu īstenošanu, tam var būt gan objektīvi, gan subjektīvi iemesli”.

“Kas būtu godīgi pret sabiedrību, ņemot vērā, ka šis ir sabiedriskais medijs, būtu pārliecināties, cik korekti bijuši argumenti. Jāpiekrīt arī Beltes kungam, ka [būtu vajadzīga] neatkarīga komisija vai eksperti, kas pēc būtības apskatītos uz situāciju LTV un dotu savu vērtējumu, vai tiešām valde neīstenoja pasākumus, ko viņa varēja darīt,” sacīja Grafs.

“Ja izrādītos, ka šie argumenti nebija korekti, tad patiesībā būtu jāatkāpjas NEPLP,” viņš piebilda.

Sasauc Mediju apakškomisijas sēdi

Tikmēr apvienība “Attīstībai/Par!” pauda bažas par NEPLP lēmumu “pēkšņi un sasteigti atlaist Latvijas televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju un valdes locekli un sasauc Mediju apakškomisijas ārkārtas sēdi otrdien, 2. janvārī, plkst. 14.00”,  informēja apvienība.

NEPLP rīcība, pēdējā šī gada darba dienā negaidīti atlaižot LTV vadību, “nevieš uzticību padomes darbam”, teikts “Attīstībai/Par!” paziņojumā medijiem.  Sabiedriskā medija vadības atlaišana ir nozīmīgs lēmums, kas prasa ļoti skaidru un saprotamu pamatojumu un tas nav ticis sniegts.

“Turklāt veids, kādā lēmums tika izpildīts – bez brīdinājuma un pirms Vecgada vakara – rada augsni spekulācijām un raisa neuzticību pret pašu uzraudzības institūciju,” pausts apvienības paziņojumā.

 Saeimas Mediju politikas komisijas vadītāja Vita Tērauda (“Attīstībai/Par!”) atzina, ka no pieejamiem materiāliem viņa nevar secināt, ka NEPLP lēmums bija pamatots.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (“KPV LV”) savukārt pauda, ka NEPLP paustais par atklātajām neizdarībām “ir traģisks”, viņaprāt, lielākais pārkāpums ir reklāmas pārdošana citā TV kanālā.

KONTEKSTS:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) valsts kapitāla daļu turētāja 2018.gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.  Uz šiem amatiem janvārī izsludinās konkursu.

Viens no pārmetumiem ir par projektu studijas režijas atjaunošanai, kura plāns nav izpildīts un ņemts kredīts pusmiljona eiro apmērā. NEPLP arī pārmet, ka LTV sniedz reklāmas pakalpojumus komerctirgum.

Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu un vēlas lūgt neatkarīgu komisiju izvērtēt viņu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt