Pusdiena

Kolorado vaboles visintensīvāk pašlaik uzdarbojas Kurzemē un Zemgalē

Pusdiena

Parīzē septiņus apsūdzētos tiesā par došanos uz apmācībām pie teroristiem

Eksperti: Namu pārvaldniekiem īpašumi jāapseko vērīgāk, pat piespiedu kārtā

Eksperti: Namu pārvaldniekiem īpašumi jāapseko vērīgāk, pat piespiedu kārtā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nobrukušā balkona nelaime Patversmes ielā Rīgā izgaismo vairākas problēmas namu apsaimniekošanā. Par namiem atbildīgs ir apsaimniekotājs, bet par remontiem jāmaksā iedzīvotājiem, kas to nereti nevēlas vai nevar atļauties. Turklāt iedzīvotāji ne vienmēr ir pretimnākoši un speciālistus dzīvoklī un balkonā neielaiž, taču jomas speciālisti mudina meklēt alternatīvus veidus, kā īpašumus pārbaudīt.

Pēc aizvadītās nedēļas nogalē balkona nobrukšanas kādā daudzdzīvokļu namā Rīgā, Patversmes ielā, pašlaik notikušā apstākļus pēta namu pārvaldnieks un neatkarīgi eksperti. Konkrēto īpašumu apsaimnieko ''Rīgas namu pārvaldnieks'', kas vēl pirms apstākļu galīgas noskaidrošanas norāda uz iespējamu patvaļīgu būvniecību un iedzīvotāju vainu notikušajā.

“Šajā mājā visi dzīvokļu īpašumi ir privatizēti un balkons ir piesaistīts privātīpašumam, tātad dzīvoklim. Pārvaldnieks var aicināt ielaist īpašumā, lai veiktu balkona apskati, bet ne vienmēr dzīvokļa īpašnieks to dara. Un ar varu, piespiedu kārtā, mēs nevaram ielauzties īpašumā, lai veiktu apsekošanas darbus,” stāsta ''Rīgas namu pārvaldnieka'' pārstāve Santa Vaļuma.

Uz iedzīvotāju neatsaucību un nevēlēšanos par nepieciešamiem pakalpojumiem maksāt norāda arī Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdis Ģirts Beikmanis. Asociācija pārstāv namu pārvaldniekus visā Latvijā un teic, ka citviet līdzīgas problēmas risina, piesaistot pašvaldības policiju.

“Tādā situācijā, protams, tiek lūgta palīdzība pašvaldības policijā. Ir atsaucīgas pašvaldības, ir policija, kas pasaka, ka tā nav viņu problēma. Tiekat paši galā. Būvvaldes var iejaukties, tas jau ir labāk. Par šādiem balkoniem un mezgliem bieži vien pat nav aizdomas, ka īpašnieks kaut ko ir patvaļīgi veicis. Līdz ar to šāda apsekošana bieži vien ir pat grūti iespējama,” saka Beikmanis.

''Rīgas namu pārvaldnieka'' darbu kritizē Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijas deputāts Vilnis Ķirsis.

Deputāts atgādina, ka māju apskate jāveic reizi gadā, un to iespējams izdarīt atbildīgi vien tad, ja apskate patiešām notiek. Iedzīvotāju neatsaucība nevarētu būt šķērslis piekļuvei balkoniem.

“Es gribētu redzēt konkrētu aktu, kur cilvēks nav ielaidis savā īpašumā. Ja nav, tad par to ir jādomā arī savādāk. Balkons tomēr atrodas ārpusē ēkai, var arī skatīties viņu no ārpuses un tā tālāk. Šeit ir daudz un dažādi varianti. Es primāri redzētu, ka tomēr cilvēkiem ir jādara savs darbs godprātīgi un kvalitatīvi. Ja tas nebūs, te nelīdzēs ne pašvaldības policija, nekas,” norāda Ķirsis.

Ekonomikas ministrijā gan uzskata, ka šādos gadījumos obligāti jāveido sadarbība ar pašvaldības policiju un mājokļi aizdomu gadījumā jāapskata kaut vai piespiedu kārtā. “Balkonus vizuāli var apsekot arī no ārpuses sākotnēji. Ja rodas šaubas, būvinspektors var uzdot par pienākumu apsaimniekotājam vai mājas īpašniekam veikt tehnisko apsekošanu. Ja neveic šo tehnisko apsekošanu namu īpašnieks vai apsaimniekotāji, tad uzliek sodus,” saka ministrijas pārstāvis Renārs Špāde.

Konkrētajā namā Patversmes ielā iedzīvotāju kopsapulce notiks nākamnedēļ, kad risinājumus situācijas uzlabošanai piedāvās pārvaldnieks, bet iedzīvotāji lems, vai par piedāvātajiem pakalpojumiem maksās.

Pēdējā gada laikā gan šis nav bijis vienīgais nelaimes gadījums ''Rīgas namu pārvaldnieka''  apsaimniekotajos daudzdzīvokļu namos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti