Eksperti: Latvijas sabiedrībā vērojama arī gatavība palīdzēt patvēruma meklētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Par spīti pretrunīgajai attieksmei sabiedrībā, kopumā Latvijā sistēma, kas nodrošinātu plānoto bēgļu uzņemšanu un integrāciju, strādā, un ir vērojama ieinteresētība un atsaucība arī no nevalstisko organizāciju puses – šāds viedoklis ir ekspertiem, kuri ir sākuši darbu, lai izveidotu Latvijas apstākļiem piemērotu sistēmu patvēruma meklētāju uzņemšanai un vēlākai integrācijai. 

Patvēruma meklētāju uzņemšanas un vēlākās integrācijas darbs lielā mērā būs balstīts uz jau šobrīd eksistējošajiem valsts pārvaldes pakalpojumiem, tāpēc, risinot ar bēgļu uzņemšanu saistītos problēmas, lielā mērā tiksim mudināti sakārtot daudzas arī pašiem iedzīvotājiem nozīmīgas jomas – šādu viedokli pauž vairāki eksperti, kas iesaistīti patvēruma meklētāju uzņemšanas politikas izstrādē, kā piemēru minot medicīniskās un sociālās palīdzības pieejamību, kā arī valodas apmācības politiku.

Piemēram, ANO Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs Ilmārs Mežs mudina jau laicīgi nodrošināt patvēruma meklētājiem iespējas mācīties valodu.

Savukārt organizācijas „Patvērums "Drošā māja"” pārstāve Sandra Zalcmane uzskata, ka ir svarīgi parūpēties, lai pienākumi, kas saistīti ar patvēruma meklētāju uzņemšanu, negultos tikai uz atsevišķu pašvaldību vai reģionu pleciem.

No ekspertiem arī ir izskanējis viedoklis, ka, ņemot vērā pieredzi, kas gūta, piemēram, ar ārvalstu studentiem, kopumā ir pamats sagaidīt sapratni un atbalstu bēgļu integrācijai no būtiskas daļas sabiedrības un nevalstiskajām organizācijām. 

Eksperti arī uzsver, ka nevienai pašvaldībai nebūtu jāuztraucas par to, ka patvēruma meklētāji tām tiks uzspiesti – iegūstot bēgļa statusu, ieceļotāji no citām valstīm iegūs arī tiesības brīvi pārvietoties, un, attiecīgi, viņi paši varēs izvēlēties pašvaldību, kurā dzīvot, strādāt un saņemt līdzīgus sociālos pakalpojumus, kā citi iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti