Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Eksperti: konkursa izgāšanās ir NEPLP atbildība

Eksperti: Konkursa izgāšanās ir NEPLP atbildība

Neveiksmīgais Latvijas Televīzijas valdes konkurss galvenokārt ir Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbildība. Savukārt kritika, kas tika vērsta pret konkursa uzvarētājiem, lielākoties bijusi pamatota, un to nevarētu saukt par politisku spiedienu vai “linča tiesu”, norāda “Panorāmas” aptaujātie eksperti.

Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Jānis Buholcs pauda, ka konkursa iznākums bija plaši kritizēts, kas liecina, ka ir bijusi problēma. "Attiecīgi, ja šeit ir bijusi problēma, tad jāmeklē tās cēlonis. Jāskatās tas, kā tika organizēts konkurss, kādi bija kritēriji, kāda bija kandidātu atlase. Iespējams, šie kritēriji gluži vienkārši nebija noformulēti tādā veidā, lai atsijātu cilvēkus, kuri nebija paši kvalificētākie," teicis Buholcs.

Savukārt Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs norādījis, ka notikušais ir NEPLP atbildība. "Gan par to, kādā veidā tika organizēts konkurss, gan par to, ka atsevišķi punkti konkursa nolikumā neatbilda likumam, gan par to, kas notika ar paziņotajiem uzvarētājiem pēdējo dienu laikā," pauda Grafs.

Grafs arī uzskata, ka LTV valdes konkurss nevar būt eksperimentāla platforma, kur jebkuru kandidātu, kurš bijis kādas struktūrvienības vadītājs bez ievērojams pieredzes, var iecelt sabiedriskā medija vadībā. "Gan Valsts drošības dienests, gan citas institūcijas uzsver kiberdrošības ekspertu, informācijas karu. Ekspektācijas par to, ko vajadzētu iecelt sabiedrisko mediju vadībā, bija visiem iesaistītajiem ļoti, ļoti augstu. Acīmredzot, izņemot vienīgi NEPLP," teica Grafs.

Runājot  par tālāko rīcību, eksperti uzsver nepieciešamību rīkot jaunu konkursu, kurā kandidātu atlases un izvērtēšanas procesā līdztekus padomei daudz ciešāk tiktu iesaistīti nozares pārstāvji. Iespējams – piesaistīta arī profesionāla personāla atlases kompānija, kas spētu padziļināti izvērtēt kandidātu atbilstību konkursa prasībām un viņu līdzšinējo darbību.

KONTEKSTS:

Marta beigās par LTV valdes priekšsēdētāju iecēla mediju vidē nepazīstamo "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet par satura valdes locekli – Evu Juhņēviču, mārketinga eksperti un pērnvasaras Dziesmu un deju svētku izpilddirektori. 

Norādot uz Giela pieredzes trūkumu plašsaziņas līdzekļu jomā vai uzņēmumu vadībā, Latvijas Žurnālistu asociācija aicināja padomi atcelt konkursa rezultātus. Arī virkne LTV un Latvijas Radio žurnālistu aicināja NEPLP anulēt konkursa rezultātus. 

Giels un Juhņēviča nolēma paši atteikties no amatiem LTV valdē. Viņi to skaidroja ar lielo spiedienu no iesaistītajām pusēm. Mediju uzraugs LTV vadības izvēlē kļūdas neatzina un atkāpties neplāno, bet notikušo uzskata par "bezprecedenta linča tiesu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti