Eksperti: Fiksētus sodus nevajadzētu noteikt par ļoti būtiskiem ātruma pārkāpumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Par ļoti būtiskiem pārkāpumiem, kas ir lielāki par 60 kilometriem stundā (km/h) virs atļautā ātruma, nevajadzētu noteikt fiksētus sodus, bet gan jāvariē atkarībā no pārkāpuma smaguma. Tā diskusijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” norādīja vairāki satiksmes drošības eksperti.

„Jāpiekrīt, ka no juridiskā viedokļa, īsti korekti tas nav, ka par visiem pārkāpumiem būtu tikai fiksētais sods. Bet tajā pašā laikā tas ir viens no tiesībpolitikas jautājumiem,” sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs.

Par vislielāko pārkāpumu, proti, vairāk nekā 60 km/h virs atļautā braukšanas ātruma, Golubevs neatbalsta fiksēto sodu ieviešanu: „Jo tomēr ir atšķirība, vai es braucu 60 km/h virs atļautā, piemēram, Jūrmalas šosejā uz 155 km/h vai uz 220 km/h, kad pārkāpti vairāk nekā simts kilometri virs atļautā. Noteikt abiem vienādu sodu nav juridiski korekti,” spriež CSDD vadītājs.

Tam piekrīt arī Drošas braukšanas skolas vadītājs Artūrs Priednieks, norādot – nav iespējams nejauši pārkāpt braukšanas ātrumu tik būtiski.

Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis piekrīt, ka sodiem par būtiskiem pārkāpumiem, kas patiešām apdraud drošību, jābūt konkrētiem un lieliem. Viņš gan piebilst, ka būtu jāatstāj brīdinājums par maziem pārkāpumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti